Rezultate te kerkimit per termin: +Ador

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] ador / docs[0] 19 / hits[0] 35 /
No Pic available
  • 2017-10-01

Si ka ndodhur masakra e Çoles në Vlorë?

Ferdinand Llanaj është vëllai i Aleksandër Llanaj, një prej të dënuarve për masakrën e Çoles, ngjarje e ndodhur në 7 prill 2015, ku tre persona mbetën të vrarë. Kjo ngjarje e rëndë ndodhi në lagjen 24 Maji e njohur ndryshe si lagjja Çole në Vlorë. Viktimë nga kjo masakër mbetë

No Pic available
  • 2017-04-29

Ja lista e kandidatëve e partisë Sfida për Shqipërinë

“Sfida për Shqipërinë” subjekti politik i themeluar nga Gjergji Bojaxhi dorëzoi sot në KQZ listën e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të dekretuara nga presidenti për tu mbajtur  më 18 qershor 2017. Bojaxhi thotë se për herë të parë, kandidatët e një partie

Masakra e Çoles, pezullohen dy prokurorë: Mbrojtën vrasësit e tre të rinjve
  • 2017-02-23

Masakra e Çoles, pezullohen dy prokurorë: Mbrojtën vrasësit e tre të rinjve

Prokurori i Përgjithshëm,  Adriatik Llalla pezulloi nga detyra Drejtorin e Drejtorisë Gjyqësore, Alma Muça dhe prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Artur Selmani, si edhe urdhëroi nisjen e hetimit ndaj tyre, për shkak të qëndrimit të dyshimtë që është mbajtur në Gjykatën e L

Adriatik Llalla pezullon prokurorin dhe drejtoren e Drejtorisë Gjyqësore, për masakrën e Çoles në Vlorë
  • 2017-02-23

Adriatik Llalla pezullon prokurorin dhe drejtoren e Drejtorisë Gjyqësore, për masakrën e Çoles në Vlorë

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla pezulloi nga detyra Drejtoreshën e Drejtorisë Gjyqësore, Alma Muça dhe prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Artur Selmani, si edhe urdhëroi nisjen e hetimit ndaj tyre. Shkak është qëndrimi i dyshimtë që është mbajtur në Gjykatën e

No Pic available
  • 2017-02-23

Masakra e Çoles e 7 prillit 2015. Si u vranë Haki Rakipi dhe Ardi Velaj

Çfarë ka ndodhur më 7 prill 2015 në lagjen 1 Maji të Vlorës. Ora News sjell dosjen e prokurorisë. Nga tërësia e provave dhe thënieve të dëshmitarëve të mbledhura nga Prokuroria ka rezultuar se shtetasit Albi Limaj dhe Ardi Velaj, më dt 07.04.2015, kanë komunikuar me telefon me n

No Pic available
  • 2016-11-01

Vrasja e 3 të rinjve, Apeli i Vlorës: 35 vite burg Aleksandër Llanajt

Gjykata e Apelit në Vlorë ka lënë në fuqi dënimet për tre autorët e vrasjes së trefishtë më 7 prill të vitit të shkuar në një lokal në qytetin bregdetar. Autori kryesor i ngjarjes Aleksandër Llanaj, është dënuar me burgim të përjetshëm, por duke qenë se ka përfituar gjykim t

No Pic available
  • 2016-01-20

Gjykata burg për jetë për Aleksandër Llanaj, 35 vjet për bashkëpunëtorët

Burg për jetë për Aleksandër Llanaj dhe nga 35 vjet burg për dy bashkëpunëtorët e tij Ani Begaj dhe Bertil Aliaj. Ky është vendimi që Gjykata e Vlorës dha sot për tre autorët e varsjes së trefishtë në lagjen Çole të Vlorës me 7 prill të 2015 ku u ekzekutuan me armë zjarri Haki