Rezultate te kerkimit per termin: +Adrian +Clark

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] adrian / docs[0] 4668 / hits[0] 6285 / keyword[1] clark / docs[1] 479 / hits[1] 893 /
Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare
  • 2019-03-21

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare

Nga xhinset me bel të lartë te pantallonat ushtarake Adrian Clark në Guardian rendit hapat e gabuar të njerëzve përjetësisht të rinj: nga xhinset me bel të lartë të pëlqyera nga Obama te atletet Converse. U thoni po trikove të gjata dhe golfeve.

Luigi Einaudi: Përse vlejnë ekonomistët nëse rrinë të heshtur
  • 2016-02-06

Luigi Einaudi: Përse vlejnë ekonomistët nëse rrinë të heshtur

Nga Adrian Civici Forca e dijes në kultivimin e lirisë Në literaturën dhe kulturën ekonomike italiane, kur vlerësohen momentet më të rëndësishme të teorive dhe praktikave ekonomike, evidentohet qartë momenti historik i shfaqjes dhe aktivitetit të Einaudit si një akademik, ekonomist d

Marilyn, kjo perëndeshë joshëse dhe seksi
  • 2012-05-05

Marilyn, kjo perëndeshë joshëse dhe seksi

Nostalgjikët e Merilyn Monroe do të kenë mundësi ta njohin më për së afërmi perëndeshën e bukurisë amerikane. Që nga aventurat e saj më burra e deri te lidhja e saj me vëllezërit Kennedy, si dhe shumë gjëra të tjera në “My Week With Marilyn”. Më 1976, viti kur Marilyn M

No Pic available
  • 2010-04-10

Eton, kolegji që prodhon kryeministrat anglezë

18 kryeministra britanikë kanë dalë nga klasat e “Eton College”, shkolla private më e famshme në botë. Por ky numër së shpejti mund të shkojë 19 nëse edhe David Cameron, lideri i konservatorëve, do të fitojë zgjedhjet e 6 majit çfarë doni të bëheni kur të rriteni? &ld

No Pic available
  • 2009-09-18

Picasso-Stein, dialog i hapur

Në tekstet shkollore të letërsisë dikur në mesin e viteve nëntëdhjetë emri i Gertrude Steinit përmendej sikur numrat në rend nga 1 deri në 10. Sikur të ishte një shkallare që ngre për të parë në radhën e fundit të bilbliotekës Ernest Hemingwayn, Ezra Poundin, Sherwood Anderso

No Pic available
  • 2009-09-16

Tre episode për Bienalen e Tiranës

"Efektshmëria simbolike e kornizës" është tema me të cilën do të prezantohen ditën e premte, më 18 shtator, pjesëmarrësit e episodit të parë të Bienales së Tiranës, e cila këtë vit do të organizohet në ambientet e hotel "Dajtit". Edicioni i katërt i Bienales do të kontribuojë

Shën Valentini  Cupidon Cante, variacione me temë dashurie
  • 2009-02-14

Shën Valentini Cupidon Cante, variacione me temë dashurie

Festa e të dashuruarve e gjen Tiranën mes një atmosfere festive. Një koncert i madh do të mbledhë emra të njohur të skenësSimboli i të dashuruarve prej vitesh edhe në Shqipëri është kthyer në një festë, që pak a shumë u takon të gjithëve. Festa e të dashuruarve e gjen Tiranën