Rezultate te kerkimit per termin: +Adrian +Paci

Total: 145
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.661Z

Adrian Paci në Kunsthaus

Njëri prej artistëve më të mëdhenj shqiptarë Adrian Paci, po ekspozon në Zvicër. Puna e tij do të shihet nga data 4 qershor deri më 22 gusht të vitit 2010 në muzeun Kunsthaus. Ky muze ka një histori 100 vjeçare derisa para vetes ka sjellë emrat më të mëdhenj të artit botëror p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.531Z

Adrian Paci: Një jehonë Uliksi në punët e rënda të mjeshtrit

Ekspozita kolektive "Two Birds/One Stone" përfshin videon e jashtëzakonshme të artistit shqiptar Adrian Paci, "The Story of Stone". Në një pllakë e madhe mermeri e bardhë, e gërmuar në Kinë, është ngarkuar në anije, dhe gjatë udhëtimit të tij për në Evropë është transformuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.924Z

Adrian Paci tregon për "Elektrikun Blu" dhe Pasolinin

Artisti shqiptar Adrian Paci për herë të parë në një muze të Zvicër, ekspozon video dhe pikturë në Kunsthaus Zürich Prej 4 qershorit deri më 22 gusht, Kunsthaus Zürich prezanton të parën ekspozitë në Zvicër të veprës së artistit shqiptar Adrian Paci. Video të reja dhe piktur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.585Z

Adrian Paci në Konakun e Artit

Shtëpia e Artit e Adrian Pacit është hapur dje në një takim publik me artistë. Ky projekt i pagëzuar si "ART House" është shtëpia e parë e arit në Shqipëri, të cilën i zoti synon ta kthejë në pikë kontakti për ekspozime, prezantime, workshope apo takime ku kryefjalë është ai:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.040Z

Adrian Paci në bienalen Artes Mundi

Në bienalen Artes Mundi, që po zhvillohet në qytetin e Cardifit mes artistëve pjesëmarrës është edhe një artist shqiptar. Qëllimi kësaj bienaleje është dhënia përgjigje nëpërmjet artin dy pyetjeve, se kush jemi ne dhe ne çfarë shoqërie jetojmë. Një prej punimeve të Adrian Paci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.142Z

Adrian Paci ne skulpturen italiane te shek. XXI

Tetedhjete artiste ekspozojne ne Scultura italiana del XXI secolo prane Fondacionit Arnaldo Pomodoro ne Milano ku do te rrije hapur deri me 30 janar. shte nje prezantim qe lind - thote kuratori Marco Meneguzzo - nga deshira per te verifikuar sa kane ndryshuar kufijte gjuhesore te skulptures dhe nese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.773Z

Adrian Paci, pretendent për çmimin “Artes Mundi”

Artisti shqiptar, Adrian Paci, është përzgjedhur si një ndër tetë artistët kandidatë për çmimin e artit bashkëkohor “Artes Mundi”, i cili ndahet në Angli në muajin maj. Ai është përzgjedhur mes 480 pjesëmarrësish nga 80 vende të botës, të cilët kanë paraqitur punë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama