Rezultate te kerkimit per termin: +Adriatik +Alimadhi

Meta: total 153 / total_found 153 / time 0.025 / keyword[0] adriatik / docs[0] 9738 / hits[0] 14144 / keyword[1] alimadhi / docs[1] 295 / hits[1] 586 /
Plak i rrjedhur, Alimadhi sulmon Spartak Brahon dy fjalë për Bashën
  • 2019-04-04

Plak i rrjedhur, Alimadhi sulmon Spartak Brahon dy fjalë për Bashën

Konfigurimi i ri parlamentar po krijon hapësira për përfaqësim të subjekteve të ndryshme. Një ndër to është edhe Partia e Ballit Kombëtar që tashmë do të ketë në Kuvendin e Shqipërisë si deputet kryetarin e saj, Adriatik Alimadhi, i futur përmes listës emërore të Partisë Demok

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Aleati i PD në Parlament: Basha theu paktin, mandati im për Midhat Frashërin
  • 2019-03-28

Aleati i PD në Parlament: Basha theu paktin, mandati im për Midhat Frashërin

Pas rreth 20 vitesh partia Balli Kombëtar do të përfaqësohet me një deputet në Kuvend dhe ai është kryetari Adriatik Alimadhi, një ish-aleat i Partisë Demokratike. Prej 15 vitesh në politikë, partia e Alimadhit ka tërhequr vëmendjen e mediave vetëm pas vendimit të opozitës për të

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)
  • 2019-03-27

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)

Parlamenti i Shqipërisë është shtuar sot me tre deputetë të rinj, pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh për tu dhënë mandatin këtyre kandidatëve, që vinë nga radhët e PD dhe LSI, duke mos pranuar të digjen siç bëri opozita e bashkuar. Një nga kandidatët që tashmë e ka plo

Balli Kombëtar futet në parlament pas 20 vjetësh (DOKUMENTI)
  • 2019-03-21

Balli Kombëtar futet në parlament pas 20 vjetësh (DOKUMENTI)

Partia Balli Kombëtar, një nga aleatet më të vjetra të Partisë Demokratike pas 20 vitesh do të futet në Parlament me një deputet, që është kryetari i kësaj force, Adriatik Alimadhi. Ai ka dorëzuar në KQZ formularin e vetëdekriminalizimit dhe kërkon të marrë mandatin si deputet i V

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)
  • 2019-03-10

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)

Opozita e PD-LSI dhe aleatëve të tjerë të vegjël është zyrtarisht jashtë Parlamentit prej mëse dy javësh, por një fraksion i ri duket se do të formohet në krahun e sfidantëve të Edi Ramës dhe qeverisë së tij. Opozita e re tashmë ka 3 deputetë, si Mylzim Murrizi, Rudina Hajdari dh

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze