Rezultate te kerkimit per termin: +Adriatik +Coli

Meta: total 537 / total_found 537 / time 0.000 / keyword[0] adriatik / docs[0] 9738 / hits[0] 14144 / keyword[1] coli / docs[1] 932 / hits[1] 2619 /
No Pic available
  • 2017-06-29

Banda e Durrësit, pas Lul Berishës lë qelinë edhe Indrit Taullai

Pas Lulzim Berishës, një tjetër drejtues i bandës së Durrësit lë qelinë. Gjykata e Lartë ka pranuar kërkesën për lirimin e Indrit Taullait dhe trajtimin mjekësor të tij në shtëpi. Taullai është dënuar nga gjykata me 25 vite burg për disa vepra penale. Banda kriminale ka nisur të

No Pic available
  • 2017-06-29

Lirohet Indrit Taullau i Bandës së Durrësit, u dënua me burgim përjetë

Pas Lulzim Berishës, një tjetër drejtues i bandës së Durrësit lë qelinë. Gjykata e Lartë ka pranuar kërkesën për lirimin e Indrit Taullait dhe trajtimin mjekësor të tij në shtëpi. AI është dënuar në vitin 2014, nga gjykata  e krimeve te renda, fillimisht me burgim të përje

Profil/ Lul Berisha, dy dekada ne krye të bandës së Durrësit
  • 2016-12-07

Profil/ Lul Berisha, dy dekada ne krye të bandës së Durrësit

Fotoja e mëposhtme e bërë më 6 prill 2006 në Tetovë do të fiksonte momentin e goditjes së një prej bandave më të rrezikshme në vend. Lulzim Berisha, njeriu që e drejtoi për 10 vjet me radhë Bandën e Durrësit mes vrasjesh e trafiqesh droge dhe armësh, u kap në Maqedoni pas një urd

PROFILI/ Lul Berisha, dy dekada ne krye të Bandës së Durrësit: Si e drejtoi grupin e tij nga burgu dhe akuzat për gjobëvënie ndaj biznesmenëve të njohur
  • 2016-12-07

PROFILI/ Lul Berisha, dy dekada ne krye të Bandës së Durrësit: Si e drejtoi grupin e tij nga burgu dhe akuzat për gjobëvënie ndaj biznesmenëve të njohur

  Lulzim Berisha, 6 prill 2006 pas arrestimit në Tetovë Fotoja e mësipërme e bërë më 6 prill 2006 në Tetovë do të fiksonte momentin e goditjes së një prej bandave më të rrezikshme në vend. Lulzim Berisha, njeriu që e drejtoi për 10 vjet me radhë Bandën e Durrësit mes vra

Si u shpëtoi Lul Berisha dy atentateve pas vrasjes së mikut të tij Klodian Saliu
  • 2016-12-06

Si u shpëtoi Lul Berisha dy atentateve pas vrasjes së mikut të tij Klodian Saliu

Ardiatik Coli, i penduar i drejtësisë, ishte ai që zbërtheu në prokurori të gjitha krimet e bandës së Durrësit. Ai nisi të tregojë të gjithë aktivitetin e bandës, që nga ndarja e grupit, vrasjet dhe trafiku i drogës. Në njërin nga rrëfimet e tij ai ka folur për tentativën e

No Pic available
  • 2016-04-25

INTERVISTA/ Lul Berisha rrëfehet për miqësinë me Shullazin dhe të vërtetën për vrasjen e tij

Lulzim Berisha, i cilësuar nga prokuroria dhe policia si kreu i bandës së Durrësit dhe i dënuar me 25 vite burg nga Gjykata e Lartë ka reaguar pas shkrimit të botuar dy ditë më parë në Shqiptarja.com se ai dhe Emiljano Shullazi janë bashkuar në një grup të vetëm. Në një intervis

Lul Berisha: Shullazin nuk e kam mik, u përfol vrasja ime 200 mijë euro
  • 2016-04-24

Lul Berisha: Shullazin nuk e kam mik, u përfol vrasja ime 200 mijë euro

Lulzim Berisha, i cilësuar nga prokuroria dhe policia si kreu i "bandës së Durrësit" dhe i dënuar me 25 vite burg nga Gjykata e Lartë ka reaguar pas shkrimit të botuar dy ditë më parë në "Shqiptarja.com", se ai dhe Emiljano Shullazi janë bashkuar në një grup të vetëm. Në një inter