Rezultate te kerkimit per termin: +Adriatik +Llala

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] adriatik / docs[0] 9738 / hits[0] 14144 / keyword[1] llala / docs[1] 69 / hits[1] 75 /
Pastrim parash, Krimet e Rënda rrëzojnë ankimimin e Adriatik Llallës
  • 2019-04-01

Pastrim parash, Krimet e Rënda rrëzojnë ankimimin e Adriatik Llallës

Gjykata për Krimet e Rënda ka rrëzuar animimin e ish-kryeprokurorit Adriatik Llala kundër zgjatjes me 3 muaj të afatit të hetimeve. Llala me anë të një kërkese të regjistruar në datë 25 mars në Gjykatë, kërkoi mbylljen e hetimit duke e konsideruar të padrejtë vendimin, por është

No Pic available
  • 2018-02-24

Denoncimi real që po na bën Adriatik Llalla

Mero Baze Qeveria amerikane po bën kujdes të përsëris faktin se ka arsye të besoj, q ë ish Prokurori I Përgjithshëm Adriatik Llala, është I përfshirë në korrupsion në atë shkallë sa ata kanë aplikuar një ndëshkim të pashoq, që nuk është aplikuar ndaj ndonjë zyrtari të lart s

VENDIMI/ Adriatik Llalla hyn në Listën e Zezë të SHBA-së: Eshtë përfshirë në korrupsion
  • 2018-02-15

VENDIMI/ Adriatik Llalla hyn në Listën e Zezë të SHBA-së: Eshtë përfshirë në korrupsion

Departamenti i Shtetit i ndaloi hyrjen në Shtetet e Bashkuara ish Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Vendimi, i bërë publik të mërkurën, thekson se sekretari i Shtetit Rex Tillerson, e miratoi masën e ndalimit për shkak të përfshirjes së ish-zyrtarit shqiptar në raste të m

Llalla Hetojme cdo informacion te qytetareve
  • 2017-02-21

Llalla Hetojme cdo informacion te qytetareve

brbrKryeprokurori Adriatik Llalla lajmeron perfshirjen e te tjere zyrtareve te larte ne listen e dekriminalizimit Nga Fieri ku takoi prokuroret vendore Llala tha se ka nje fluks te madh denoncimesh nga qytetaret Nderkohe qe Llalla takonte vartesit e tij jashte ambienteve te prokurorise ishin mbledh

No Pic available
  • 2017-02-03

Basha s komenton përplasjen ambasador-kryeprokuror: E paqartë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, refuzoi të komentonte përplasjen e pa precedente mes kryeprokurorit Adriatik Llala dhe Ambasadorit Amerikan Donald Lu, duke i vlersuar akuzat të paqarta. Basha tha se sot shqetësim janë zgjedhjet, ndërsa deklaroi se shqetësimi i opozitës për sta

Ambasadori Lu Koha e gjykatesve dhe prokuroreve te korruptuar ka perfunduar
  • 2016-10-05

Ambasadori Lu Koha e gjykatesve dhe prokuroreve te korruptuar ka perfunduar

Transmetuar me 04102016 - 1646 Tirane 4 tetor 2016 NOAal - shte zhvilluar sot ceremonia e diplomimit te magjistrateve te rinj Te pranishem ne kete ceremoni ishin ambasadori amerikan ne Tirane Donald Lu Kryeprokuri Adriatik Llala s

No Pic available
  • 2016-09-25

Kaubojsi tallet me kryeprokurorin: Kur nuk mbron dot familjen tënde, si do mbrosh qytetarët?

Deputeti Eduart Ndocaj, në një reagim pas lajmit për kërcënimin e kryeprokurorit Adriatik Llalla, ironizon duke thënë se kur Llalla nuk mbron dot familjen, si mund të mbrojë qytetarët. Ndocaj shkruan në Facebook se ai nuk ka marrë asnjë përgjigje pas denoncimit të bërë kur është n