Rezultate te kerkimit per termin: +Adriatik +Zotaj

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.803Z

Ekstradohet nga Londra 41-vjeçari, i dënuar për vrasje

I shumëkërkuari ndërkombëtar dhe njëkohësisht i dënuar me 25 vjet burg për vrasjen e Adriatik Zotaj 15 vjet më parë, është ekstraduar nga Londra në Tiranë. 41-vjeçari Vullnet Veiz Mucellit, lindur në Përmet u ekst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.125Z

Vrau në vitin 1997 burrin e tezes, dënohet me 10 vite burg

Sokol ÇoboVendimi Rigjykimi i ul 15 vite burg Vullnet Muçellit, qëlloi me kallash Adriatik Zotajn Ngjarjet e vitit 1997 vazhdojnë të jenë në procese hetimore dhe gjyqësore. Gjykata e Tiranës ka dënuar disa ditë më parë Vullnet Muçellin, i cili vrau burrin e tezes. Ai qëlloi me breshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.800Z

Ekstradohet nga Londra i dënuari me 25 vjet burg

TIRANE- Interpol Tirana ka ekstraduar sot nga Mbretëria e Bashkuar në drejtim të Shqipërisë një të dënuar me 25 vite burg. Rreth orës 13:00 ka mbërritur në Shqipëri, shtetasi shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, Vullnet Veiz Mucelli, 41 vjeç, lindur në Përmet. Sipas njoftim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.797Z

Ekstradohet nga Britania i dënuari për vrasje

Vullnet Mucelli, 41-vjeç, lindur në Përmet, u ekstradua pasi është dënuar me 25 vite burg. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka shpallur atë fajtor për kryerjen e veprave penale të “Vrasjes me paramendim” dhe “Armëmbajtjes pa leje”. Shtetasi Vullnet Mucelli është deklaruar f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.086Z

Të zgjedhurit që preken nga Dekriminalizimi/ A do ti dorëzojnë mandatet këta zyrtarë?

Me publikimin e formularëve të vetëdeklarimit në kuadër të ligjit të dekriminalizimit, nga vëzhgimet e deritanishme të Lapsi.al ka rezultuar se kryebashkiakët me të shkuar kriminale janë Elvis Roshi (Kavajë), Artur Bushi (Krujë), Agron Kapllanaj (Mallakastër), Xhelal Mziu (Kamëz) dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.089Z

Njerëzit e Ramës, pas çdo ndryshim emri, fshehin një krim

Zbardhet lista me kryebashkiakët dhe deputetët e inkriminuar të kryeministrit. Lista është e gjatë dhe në vetëdeklarime shfaqet rëndom akuza "për trafik lëndësh narkotike". Dashuria për drogën shoqërohet me vesin e ndërrimit të emrave, pasi pas çdo emri a mbiemri të ri,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.713Z

Pensionet, 179 ushtarakët që do të marrin paratë

Ka përfunduar llogaritja e pensionit për 179 ish-ushtarakë që përfitojnë nga ligji dhe për të cilët Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka lidhur tashmë përfitimin. Gazeta boton sot listën me emrat e përfituesve, ku bëhen të ditura detajet lidhur me ish-ushtarakët që kanë aplikuar dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama