Rezultate te kerkimit per termin: +Adriatikun

Total: 278
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.441Z

BBC: Italianët po kalojnë Adriatikun për të kërkuar punë në Shqipëri

Italianët raportohet se janë duke tentuar ti shpëtojnë problemeve ekonomike në shtëpi, duke u vendosur në Shqipëri për punë, pas dekadash emigrimi në kahun e kundërt. Rreth 19 mijë italianë kanë një leje qëndrimi për punë apo studime në Shqipëri- një vend me vetëm 3 milion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.698Z

Luftëra për Shën Adriatikun

Serbia nuk i ka bërë luftërat për Kosovën që të rrijë më afër Zotit, në manastiret e Kosovës serbët janë lutur për të mbërritur Shën Adriatikun Deti ka qenë e drejtë natyrore e Kosovës, dikur pjesë e territoreve shqiptare, me dy detra. Serbia kurrë nuk ka pasur ujëra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.034Z

Planet e Italisë për të kthyer Adriatikun në një liqen italian

05/05/2005  Çështja e Adriatikut Presidenti Willson memorandum kundër Italisë Cilat vende u përfshinë në konfliktin më të ashpër për marrjen e brigjeve të Adriatikut? Cili ishte mesazhi i presidentit Willson për Italinë dhe Jugosllavinë? Çfarë përmbante memorandumi i ’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.491Z

Maqedonët vërshojnë Adriatikun

Nga Express më 16 qershor 2011 në ora 11:44 Agjencitë turistike në Maqedoni theksojnë se bregdeti shqiptar pritet të jetë në qendër të vëmendjes nga klientët e tyre. Agjencitë turistike në Shkup gjithashtu theksojnë se për çdo sezon janë të fokusuar më së tepërmi edhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.283Z

Francezet zbulojne "Adriatikun e harruar"

Blerina Hoxha Bregdetet e Shqiperise, Malit te Zi dhe Kroacise jane bere me populloret se fundmi per turistet franceze, pasi rajoni ka filluar te ringrihet nga depresioni ekonomik. Kete jave, revista franceze e udhetimeve "Grands Reportages", ka publikuar nje artikull te gjate rreth bregdetit Adriat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.051Z

Ledina Çelo zgjedh Adriatikun

Këngëtarja shqiptare Ledina Çelo sapo ka konfirmuar lajmin që është në pritje të fëmijës së saj të dytë dhe që fëmija është vajzë. Këto ditë ajo është rikthyer në Shqipëri duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.099Z

Turizmi, shqiptarët preferojnë Jonin dhe Adriatikun

Shqiptarët këtë verë duket se po preferojnë më shumë bregdetin tonë, sesa shtegëtimet drejt vendeve të tjera. Operatorët turistikë konstatojnë këtë sezon veror një rënie të flukseve turistike të pushuesve jashtë vendit, si me flturime charter ashtu edhe drejt destinacioneve të a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama