Rezultate te kerkimit per termin: +Adriatikut

Total: 4195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.705Z

Arti përtej Adriatikut

Një ekspozitë me tetë artistë të rinj shqiptarë prezantohet për herë të parë në muzeun e artit bashkëkohor Pino Pascali në Polignano a Mare. Post Young Artist, nën kurimin e Antonio Frugis e Roberto Lacarbonara, sjell një vështrim në artin e ri shqiptar pas viteve 90 (Shqiponja dykr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.285Z

Troftat e Adriatikut

Klodi Leka / student   Është tejet absurd konflikti i fundit mbi dhënien e diplomës universitare të birit të Umberto Bossit, fashistit të Lega Nord, i cili e çmonte shqiptarin e dalë prej një diktature si krijesë që duhej tretur në zemër të Adriatikut. Them se është absurd për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.413Z

Zgjerimi i Kartes se Adriatikut

11 vjet nga nënshkrimi i Kartës së Adriatikut nga Shqipëria, Kroacia dhe Maqedonia në Tiranë, që synonte nxitjen e integrimit të vendeve të rajonit në strukturen euroatlantike, rajoni ballkanik paraqet një realitet të ri. Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.403Z

Karta e Adriatikut mblidhet konferenca rajonale

Zhvillohet në Tiranë konferenca rajonale për bashkëpunimin ndërparlamentar, në kuadër të Kartës së Adriatikut, ku të pranishëm janë delegacione nga Bosnja, Kroacia, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia dhe Kosova. Kreu i Kuvendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.515Z

Karta e Adriatikut, Haxhinasto niset drejt Shkupit

  Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Haxhinasto, do të marrë pjesë sot në Takimin e Komisionit të Partneritetit të Kartës së Adriatikut (A5), që zhvillohet në Shkup, në kuadër të kryesisë maqedonase të Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.423Z

Karta e Adriatikut, Meta: Serbia dhe Kosova, anëtare

Mblidhen zyrtarët e 7 vendeve të rajonit. Arvizu: NATO, e hapur, luftoni krimin dhe korrupsionin FATJONA MEJDINI Shqipëria u bë organizatorja e Konferencës së Komisioneve të Sigurisë të Parlamenteve të Kartës së Adriatikut A5, nismë kjo e cila ka lindur 11 vite më parë, pikërisht n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.205Z

Shkup, zhvillohet stërvitja ushtarake "Shqiponja e Adriatikut - 2008"

Në Shkup po mbahet stërvitja ushtarake "Shqiponja e Adriatikut - 2008" ku marrin pjesë njësi speciale nga tre vendet e Kartës së Adriatikut: Shqipëria, Maqedonia dhe Kroacia. Në stërvitje do të realizohen një numër operacionesh speciale me shkallë të lartë rrezikshmërie.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama