Rezultate te kerkimit per termin: +Aeroporti

Total: 4165
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.741Z

Përurohet aeroporti i Kukësit

Punimet për ndërtimin e aeroportit të Kukësit në veri të vendit kanë përfunduar. Ai do të mbajë emrin e Presidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Zayed Bin Sultan Al-Nahyan. Në ceremoninë e hapjes kane marrë pjese ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta dhe mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.166Z

'> Inaugurohet Aeroporti i Kukësit

Pas zvarritjeve dhe punimeve disavjeçare, më në fund aeroporti i Kukësit quhet i përfunduar. Ai tashme do te njihet me emrin e mbretit te Emirateve te Bashkuara Sheik Zajed, njëherësh financuesi i objektit. Ne ceremoninë e inaugurimit ministri i Jashtëm Ilir Meta tha se, aeroporti i ri do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.194Z

Aeroporti duhet zgjeruar

Shefat ekzekutivë dhe përfaqësues të tjerë të tre kompanive konkurrente, të kualifikuara për të marrë me koncesion Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, Fraport Ictaf Hava Limani Isletme A.C, konzorciumi Bouyges Batiment - Egis Segap dhe konzorciumi Limak - Aeroport de Lion u shprehë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.411Z

Rihapet aeroporti i Prishtinës

PRISHTINE-Zyrtarë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës njoftuan se prej ditës së sotme, ky aeroport është rihapur dhe fluturimet e para tashmë kanë filluar. “Aeroporti është hapur në orën 6 të mëngjesit, ndërsa fluturimet kanë filluar pak më vonë”, tha Altin Ahmeti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.835Z

Aeroporti i Kukësit i kalon Aviacionit Civil

Udhëzimi Bëhet gati vënia në punë e aerodromit të kategorisë ndërkombëtare Aeroporti i Kukësit bëhet gati për tu vënë në punë. Një udhëzim i përbashkët, i firmosur nga ministri i Financës, Shkëlqim Cani, dhe ai i Transporteve, Edmond Haxhinasto, përcakton se administrimi i Aer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.454Z

Mbyllet aeroporti kryesor në Islandë

Aeroporti kryesor në Islandë, Rejkjavik-Keflavik, është mbyllur të premten pesë orë përpara sesa ishte parashikuar, njoftuan autoritetet. Të enjten, zyrtarët thanë se aeroporti do të mbyllet të premten në orën 7.00 deri në mesnatë, për shkak të hirit nga vullkani Ejafjoel, i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.601Z

Aeroporti i Prishtinës shënon udhëtarin e njëmiliontë

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, i cili gjendet aktualisht në prag të privatizimit, njoftoi se ka shënuar dje udhëtarin e njëmiliontë për këtë vit, si dhe rritje të numrit të pasagjerëve të përpunuar me 5 për qind pavarësisht krizës ekonomike botërore. "Në 2008, për herë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama