Rezultate te kerkimit per termin: +Aeroportin +Sheremetyevo

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] aeroportin / docs[0] 10353 / hits[0] 13362 / keyword[1] sheremetyevo / docs[1] 21 / hits[1] 25 /
Tension SHBA-Rusi, amerikani me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës
  • 2019-03-10

Tension SHBA-Rusi, amerikani me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës

Agjentët e sigurisë në Aeroportin Sheremetyevo në Moskë ngelën të habitur kur zbuluan një arsenal të plotë predhash e mortajash në bagazhin e një punonjësi të Ambasadës së SHBA që shkonte në Nju Jork. Ministria e Jashtme ruse tha se incidenti ishte një “provokim” dhe k

Punonjësi i Ambasadës së SHBA kapet me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës
  • 2019-03-09

Punonjësi i Ambasadës së SHBA kapet me arsenal mortajash në aeroportin e Moskës

Agjentët e sigurisë në Aeroportin Sheremetyevo në Moskë ngelën të habitur kur zbuluan një arsenal të plotë predhash e mortajash në bagazhin e një punonjësi të Ambasadës së SHBA që shkonte në Nju Jork. Ministria e Jashtme ruse tha se incidenti ishte një “provokim” dhe k

No Pic available
  • 2016-07-28

Skandali dopingut, Rusia dërgon vetëm 70 nga 387 atletë në Rio 2016

Rreth 70 anëtarët të skuadrës olimpike të Rusisë lanë aeroportin e Moskës për të fluturuar drejt Brazilit për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Rio 2016, ndërkohë që të tjerët do të qëndrojnë në shtëpi, kjo për shkak se janë dënuar për doping. Sportistë të volejbolli

Rusia Indinjata e BE nje farse
  • 2013-11-07

Rusia Indinjata e BE nje farse

Indinjata e liderëve evropianë për skandalin e përgjimeve të bisedave të tyre telefonike nga ana e shërbimeve sekrete amerikane do të sheshohet shpejt. Kështu ka deklaruar me sarkazmë Alexei Pushkov, president i komisionit të jasht&

ldquoSnowden kerkon te deshmoje ne SHBArdquo
  • 2013-11-02

ldquoSnowden kerkon te deshmoje ne SHBArdquo

Ligjvënësi gjerman, Hans-Christian Ströbele, i cili takoi Edward Snowden në Moskë gjatë së enjtes, tha ditën e premte se informatori i Agjencisë së Sigurisë Kombëtare, u vetofrua për të dëshmuar përpara Kongresit amerika

No Pic available
  • 2013-08-08

Lon Snowden: Putini nuk do të ndikohet nga presioni i SHBA-ve

Lon Snowden, babai i ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka thënë se ai nuk beson se presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin, do të ndikohet nga presioni i Shteteve të Bashkuara dhe ta ekstradoj djalin e tij. Në një intervistë për agjencinë Reuters, ai tha se e resp

Rusi Snowden mund te lere aeroportin
  • 2013-07-24

Rusi Snowden mund te lere aeroportin

Autoritetet ruse vendosën të lejojnë Edward Snowden të largohet nga zona tranzitore e aeroportit të Moskës. Zyra Federale e Emigracionit në Rusi tha se shumë shpejt, 30-vjecari do të pajiset me një dokument që do t’i dorëzo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama