Rezultate te kerkimit per termin: +Aeroportin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.021Z

Ushtria Ruse bllokon aeroportin e Sevastopolit

Forcat ushtarake ruse po bllokojnë aeroportin e Sevastopolit në rajonin e Krimesë në Ukrainë, njoftoi ministri i brendshëm i Ukrainës. Arsen Avakov e quajti praninë e tyre një pushtim të armatosur. Njerëz të armatosur pushtuan gjithashtu  një aeroport tjetër të rëndësishëm, atë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.420Z

Shperthim ne aeroportin e Bankokut

Shperthim ne aeroportin nderkombetar te Bankokut, ne Tajlande. Sipas autoriteteve vendore dhe mediave lokale, shperthimi eshte shkaktuar nga hedhja e nje bombe qe ka plagosur tre persona. Ngjarja ndodhi ne aeroportin e Suvarnabhumit, i cili ishte mbyllur pasi u sulmua te marten ne mbremj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.871Z

SHBA, shpërthim në aeroportin Houston

Amerika behet serisht pre e sulmeve per te dyten here rradhasi brenda nje jave. Një çantë e vogël mes bagazheve në aeroportin e Hjustonit ka shpërthyer duke shkaktuar vetëm dëme materiale. çanta me përmasa të vogla ka shpërthyer duke shkaktuar dëmet të vogla mes bagazheve të tjera dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.997Z

Prishtine mjegulla bllokon aeroportin

Mjegulla e dendur që ka përfshirë pjesën ku gjendet aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, ka bërë që nga 26 fluturime të parashikuara për ditën e shtunë të anulohen 13 prej tyre. Sa u tako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.835Z

Luftime në aeroportin e Donjeckut

 Raportet bëjnë me dije se në aeroportin e Donjeckut po zhvillohen luftime për shkak se seperatistët sot paradite e kanë marrë aeroportin. Agjencia franceze AFP, njofton se është dëgjuar një shpërthim dhe se po dëgjohen të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.782Z

Hiqet ekskluziviteti për Aeroportin e Rinasit

Qeveria shqiptare ka përfunduar me sukses negociatat me koncesionarin gjerman të Aeroportit të Rinasit. Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj bëri të ditur lajmin, duke theksuar se ka përfunduar marrëveshja për heqjen e ekskluzivitetit me një rreze prej 100 kilometrash. Kjo do ti hapte mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.199Z

Prishtina, rihap aeroportin

Aeroporti Nderkombetar i Prishtinës nga ora 14:00 e se dielës është hapur për të gjitha desinacionet ajrore që vinë në Prishtinë. Sipas zëdhënësit të aeroportit Altin Ahmeti rreziku për mbylljen e sërishme të aeroportit mund të përsëritet ditën e martë dhe të merku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama