Rezultate te kerkimit per termin: +Afr

Meta: total 607 / total_found 607 / time 0.000 / keyword[0] afr / docs[0] 607 / hits[0] 712 /
Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

Zbulohen 4.5 mln euro në Portin e Durrësit në dy makina Toyota
  • 2018-06-24

Zbulohen 4.5 mln euro në Portin e Durrësit në dy makina Toyota

Njëra nga makinat Toyota me shumën e eurove të sekuestruara nga policia Paratë e sekuestruara nga policia në Portin e Durrësit, nuk janë 1.5, por 4.5 milionë euro. Burime nga policia bëjnë të ditur se sasia e parave ishte fshehur në një makinë tip Toyota pa targa. Sekuestrimi i shumës

Etruskt, populli i veant nn hijen e romakve
  • 2017-12-18

Etruskt, populli i veant nn hijen e romakve

Pothuajse askush nuk i njeh etruskt, kultura e par e zhvilluar n Italin antike. Ekspozita n Karlsruhe e njeh vizitorin nga afr me kt popull interesant t antikitetit. Etruskt kan jetuar para 2900 vjetsh. Para rreth 2900 vjetsh etruskt u shfaqn nga errsira e historis   e madje deri n shekullin e par

No Pic available
  • 2017-11-02

Përplasja e dy botëve, të fillosh një jetë të re në një shtet të huaj

Një vajzë 13-vjeçare jeton në Gjermani,  ku ajo dhe familja e saj kërkuan azil pasi u larguan nga shtëpia e tyre në Siri. Israa ka treguar se si ka rindërtuar jetën e saj, ka zënë shokë të rinj dhe se si arrti që të shkonte përsëri në shkollë, një mundësi që nuk do ti jepe

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti
  • 2017-08-09

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti

Venezuela ka nj pozicion gjeografik t privilegjuar: nj kufi i gjat i pambikqyrur me Kolumbin, prodhuesi numr nj i kokains dhe nj bregdet shum i gjer. Pista q lidh trafikun me kryen e regjimit narkotik. Narkodiktatura. Lexohet n muret e Karakas, dgjohet nga zrat e analistve dhe politikanve t opozits

Pushimet e para çift, ja si ti bsh që t jen fantastike
  • 2017-08-08

Pushimet e para çift, ja si ti bsh që t jen fantastike

E keni llogaritur nisjen? Zbulo gabimet q nuk duhet t bni dhe sekretet si t shkoni mir me partnerin Jeni tashm afr pushimeve? Dshironi, lakmoni, ndrroni: pushimet e para n cift, q dukeshin aq t largta, tani jan ktu, afr jush. Po ka nj por: n qoft se nuk duam q t shndrrohen n nj katastrof, pr t shkua