Rezultate te kerkimit per termin: +Afr

Meta: total 596 / total_found 596 / time 0.000 / keyword[0] afr / docs[0] 596 / hits[0] 700 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Mediu ne fshatin Lekaj

Kryetari i Partisë Republikane zhvilloi një takim me banorët e fshatit Lekaj në Kavajë. Mediu apeloi që asnjë nga banorët nuk duhet të vazhdojë të përdoret nga qeveria për qëllimet e saj. Fatmir Mediu: Kur të shkoni dhe të votoni vlerësoni atë çafrë iu ka fal Zoti, lirinë, jetë

No Pic available
  • 2017-05-13

Zbulohet fosili i dinozaurit 110 milionë vjeçar

Është zbuluar fosili 110 milionë vjeçar i dinozaurit, i ruajtur aq mirë sa duket si një statujë. Fosili është gjetur nga një minator, Shawn Funk kur po gërmonte në minierën Millenium Mine në Fort McMurray, Kanada në 21 mars 2011. Shawn goditi diçka të fortë të mbuluar më gurë sh

No Pic available
  • 2017-04-11

Teuta Hoxha: Si u përjetua vdekja e Enverit më 11 prill 1985

Duke gdhirë mëngjesi i 11 prillit të vitit 1985, Sekretari i Parë i Partisë së Punës së Shqipërisë, Enver Hoxha, praktikisht numri një i shtetit shqiptar, ndërroi jetë në shtëpinë e tij, pas një vdekjeje klinike që kishte patur mëngjesin e 9 prillit.Teuta Hoxha, bashkëshort

No Pic available
  • 2017-01-08

Pse Turqia festoi disfatën e Hillary-t dhe plani i Erdogan për një aleancë me Trump

Turqia festoi disfatën e Hillary Clintonit. Me presidentin e ri amerikan Erdogani synon një aleancë të qëndrueshme. Për tu diskutuar fati i Gylenit, mbështetja amerikane për kurdët dhe ambiciet turke në Sirak. Barack Obama, Joe Biden, John Kerry, Hillary Clinton. «Ja emrat që nga sot e p

Projektet e OKB, Gratë Bletërritëse të Shpatit: Mbajmë familjet me prodhimin e mjaltit
  • 2016-12-20

Projektet e OKB, Gratë Bletërritëse të Shpatit: Mbajmë familjet me prodhimin e mjaltit

Agjencitë e Kombeve të Bashkuara në Shqipëri,  me mbështetjen e qeverisë suedeze kanë ndërarrë një sërë projektesh për fuqizimin ekonomik të grave rurale në fshatrat e Elbasanit. Janë rreth 30 gra në Gjinar, të cilat janë  bashkuar në shoqatën Gratë Bletërritëse të Shpati

No Pic available
  • 2016-07-22

Mënyrat për të jetuar mirë me pak gjëra

Strategji A mund të jetojmë të lumtur me pak të ardhura ose me pak gjëra? Sipas shkrimtarit Dominique Loreau, po. Madje ai mbështet një filozofi të re, atë të jetuarit me shumë pak, në çdo aspekt. Kjo si për gjërat materiale, objektet e jetës së përditshme, ashtu edhe për marrëd

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn