Rezultate te kerkimit per termin: +Afatet

Total: 8071
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.412Z

Respektoni afatet, që

20/01/2005  Zonat informale/Ja etapat dhe afatet kohore në të cilat do të përfundojnë procedurat Respektoni afatet, që shtëpia t'ju ligjërohet Denisa Xhoga Kanë mbetur dhe 34 ditë për të mbaruar afati i vetëdeklarimit. Sipas ligjit, mosdeklarimi brenda afatiti kohor, dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.066Z

Mashtrimi i Bashës me afatet kushtetuese

Përfaqësuesit e djathtë të Komisionit të Posaçëm për reformën në drejtësi e kanë marrë draftin që në 4 Korrik. Midis tyre edhe Oerd Bylykbashi. Kjo dallohet nga e-maili që kanë marrë anëtarët. Madje në email thuhet se bashkëlidhur u është dërguar edhe draftprojektligji p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.713Z

Gjykata zgjat afatet e paraburgimit

Gjykata e Tiranës ka vendosur që afatet e paraburgimit për Agim Llupon të shtyhen edhe me tre muaj të tjerë. Prokuroria kërkoi shtyrjen e afateve të hetimit pasi çështja ishte komplekse dhe se me mbërritjen e eskpertizës së FBI-s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.599Z

Afatet kohore, firmat rrezikojne kontratat

Kompanite e ndertimit, qe nuk do te respektojne afatet kohore per mbylljen e punimeve, do te rrezikojne kontraten. Kryeministri Sali Berisha, duke e cilesuar te papranueshme situaten e koheve te fundit, u rikujtoi dje edhe njehere te gjitha firmat ndertuese qe te tregohen korrekte ne respektimin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.373Z

Mungesa e Vilës pezullon afatet e paraburgimit

02/12/2004  TIRANË – Dritan Vila, njëri prej pjesëtarëve të bandës së Lushnjës, nuk ka pranuar të paraqitet në gjykatë. Në një copë letër me shkrim dore, vetë i pandehuri i kërkon gjykatës të përfaqësohet nga avokati Vladimir Meçe. Por kërkesa e Dritan Vilës ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.030Z

Spahiu:Të zbatohen procedurat dhe afatet

Gjykimet e çështjeve pa solemitetin e duhur. Kështu u shpreh Zv kryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu duke u drejtuar gjyqëtarëve. Sipas tij gjyqëtarët duhet të zbatojnë procedurat dhe afatet e parashikuara në ligj. Gjithashtu Spahiu shtoi se niveli profes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.281Z

LSI: Shkelje afatet per qendrat e aplikimit

Levizja Socialiste per Integrimin akuzon qeverine shqiptare se ka shkelur te gjitha afatet qe kane te bejne me ngritjen e qendrave te aplikimit per karta e identitetit ne te gjithe territorin duke shkelur qarte edhe afatet e marra persiper publikisht. Nepermjet nje deklarate per shtyp, sekretari i P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama