Rezultate te kerkimit per termin: +Afatet

Meta: total 1000 / total_found 8073 / time 0.004 / keyword[0] afatet / docs[0] 8073 / hits[0] 9819 /
Ndërtim në të zezë/ Ndërhyn policia angleze, mbush furgonat me shqiptarë (FOTO)
  • 2019-03-27

Ndërtim në të zezë/ Ndërhyn policia angleze, mbush furgonat me shqiptarë (FOTO)

Një aksion i Policisë Metropolitane në Britaninë e Madhe kundër emigrantëve të paligjshëm është finalizuar me arrestimin e 10 të rinjve shqiptarë dhe 7 indianëve që punonin në të zezë në sektorin e ndërtimit. Shqiptarët sipas BBC janë arrestuar për shkak se kanë hyrë ilegalis

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

Top Story, Zamira Durdaj: Nuk e fal gjakun e djalit tim, sot nuk ka asnjë të dënuar!
  • 2019-03-14

Top Story, Zamira Durdaj: Nuk e fal gjakun e djalit tim, sot nuk ka asnjë të dënuar!

Zamira, nëna që humbi djalin gjatë ngjarjes së ndodhur në Gërdec, përmes Top Story thotë që jetën e djalit të humbur nuk e fal kurrë. Për të nuk do të rreshtë asnjë sekondë duke kërkuar drejtësinë e munguar. Pas 11 vitesh, sot Zamira ndihet e lodhur dhe e zhgënjyer, ndaj e vetm

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97
  • 2019-03-12

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97

Partia Socialiste ka mbledhur në një tryezë partita aleate për të diskutuar për situatën politike, ku opozita ka djegur mandatet. PS dhe aleatët e saj kanë dalë me një deklaratë, duke thënë se vendimi i opozitës  synon të dëmtojë rëndë interesat tona kombëtare dhe strategjike n

Karta e identitetit, Ministria e Brendshme merr vendimin e rëndësishëm
  • 2019-01-26

Karta e identitetit, Ministria e Brendshme merr vendimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të lartë të aplikimeve për karta ID dhe për tu ardhur në ndihmë qytetarëve, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën dhe disa prej qyteteve kryesore të vendit, gjatë ditës së shtunë, datë 26 ja

Ministrja e re me dorë të hekurt: HEC-et në skaner, ngrijmë
  • 2019-01-24

Ministrja e re me dorë të hekurt: HEC-et në skaner, ngrijmë

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku njoftoi një tjetër vendim të marrë. Ajo bëri me dije se do të nisë një proces skanimi për HEC-et në të gjithë vendin. Balluku deklaroi se do të ngrijnë të gjitha kontratat jo operative deri në përfundim të procesit të s

Një tjetër shuplakë për Tahirin, edhe 3 muaj të tjera
  • 2019-01-16

Një tjetër shuplakë për Tahirin, edhe 3 muaj të tjera

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të zgjasë edhe me tre muaj afatet e hetimit për ish-ministrin Saimir Tahiri. Shkak për zgjatjen e hetimeve, sipas gazetës “Panorama”, është bërë letër-porosia që autoritetet shqiptare i kanë dërguar Malit të Zi dhe Katanias. Përgjigjj