Rezultate te kerkimit per termin: +Afganistan

Meta: total 1000 / total_found 12920 / time 0.006 / keyword[0] afganistan / docs[0] 12920 / hits[0] 23147 /
Mattis vlereson rolin e ushtrise gjermane ne Afganistan
  • 2017-02-11

Mattis vlereson rolin e ushtrise gjermane ne Afganistan

brbrSekretari Amerikan i Mbrojtjes James Mattis gjeneral ne pension i marines vleresoi lart pergatitjen dhe efektshmerine e ushtrise gjermane gjate nje takimi qe zhvilloi me Ministren Gjermane te Mbrojtjes Ursula von der Leyen sot ne Pentagonbrbr brbrDuke bashkuar flamurin amerikan dhe ate gjerman n

Sali! Ka qënë me shërbim të lartë diplomatik në Pakistan-Hindi-Afganistan, ambasadori Donald Lu, kur u likuidua Bin Ladeni?
  • 2017-02-10

Sali! Ka qënë me shërbim të lartë diplomatik në Pakistan-Hindi-Afganistan, ambasadori Donald Lu, kur u likuidua Bin Ladeni?

Nga Spartak Ngjela Nuk guxojmë të lejojmë që të ndodhë gjenocidi ndaj një populli me histori 3000-vjeçare Joschka Fisher, 1999. Kështu deklaroi për shqiptarët ministri i jashtëm i Gjermanisë në prag të bombardimit të Beogradit nga NATO. Kurse këtu ne akoma lejojmë të livadhis

Siri, sulmet ajrore vrasin 11 pjesëtarë të Al Kaedës, mes tyre aleati i Bin Laden
  • 2017-02-09

Siri, sulmet ajrore vrasin 11 pjesëtarë të Al Kaedës, mes tyre aleati i Bin Laden

Pentagoni bëri të ditur se nga sulmet ajrore të SHBA-së këtë muaj, janë vrarë 11 operativë të Al Kaedës në Siri, mes tyre edhe një lider i vjetër, i cili ka pasur lidhje me Osama Bin Ladenin. I vrarë në sulmet e 4 shkurtit, pranë Idlibit, është Abu Hani al-Masri, i cili ka pasur l

Vriten gjashte punonjes te Kryqit te Kuq ne Afganistan
  • 2017-02-09

Vriten gjashte punonjes te Kryqit te Kuq ne Afganistan

brbrGjashte punonjes te Kryqit te Kuq u vrane ne veri te Afganistanit dhe dy te tjere rezultojne ende te zhdukur njoftoi sot organizata nderkombetarebrbr brbrNe jemi te tronditur dhe te trishtuar theksoi nje zedhenes i Komitetit Nderkombetar te Kryqit te Kuq CICR pa dhene detaje mbi rrethanat e inci

No Pic available
  • 2017-02-08

Afganistan, vriten 6 punonjës të Kryqit të Kuq

Komiteti i Kryqit të Kuq ka thënë se gjashtë punonjës të saj janë vrarë gjatë një sulmi në krahinën veriore afgane, Jovzian. Organizata bëmirëse ndërkombëtare ka thënë sot se një tjetër punonjës i saj rezulton i zhdukur. Shefi i policisë krahinore, Rahmatullah Turkistani ka th

Gratë afgane mësojnë artet marciale
  • 2017-02-06

Gratë afgane mësojnë artet marciale

Në një majë mali të mbuluar nga dëbora në veri të Kabulit, një grup vajzash afgane praktikojnë lëvizjet e lirshme të Wushu, një sport i zhvilluar nga artet marciale tradicionale kineze – që përfshin tendosjen, përkuljen, dhe goditjet në ajër me shpata me metal të përkulshëm

No Pic available
  • 2017-02-06

Orteqet vrasin 107 persona në Afganistan dhe Pakistan

Reshjet e dendura të dëborës dhe orteqet kanë vrarë të paktën 107 persona në Afganistan dhe Pakistan, ndërkohë që autoritetet bëjnë të ditur se bilanci i viktimave mund të përkeqësohet. Autoritetet kanë nisur menjëherë operacione kërkim-shpëtimi por theksojnë se situata e vës