Rezultate te kerkimit per termin: +Afganistan

Meta: total 1000 / total_found 13003 / time 0.006 / keyword[0] afganistan / docs[0] 13003 / hits[0] 23268 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Huffington Post: Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) duhet të transformohet në një ushtri me kapacitet të plotë dhe të integrohet në Partneritetin për Paqe të NATO-s (PfP), i cili përgatit vendet për anëtarësim të plotë në NATO, shkruan Huffington Post. FSK-ja u krijua shumë shpejt pasi Kosova shpa

No Pic available
  • 2017-06-15

Shteti Islamik ka pushtuar zonën malore Tora Bora në Afganistan

Raportimet nga Afganistani bëjnë të ditur se grupi ekstremist Shteti Islamik ka pushtuar zonën malore Tora Bora, në lindje të Afganistanit. Në këtë vend ishte strehuar më parë themeluesi i Al-Kaidës, Osama bin Laden. Përmes një audio inçizimi të transmetuar në Radion Khilfat, që ë

No Pic available
  • 2017-06-09

Juncker: BE të rrisë mbrojtjen ushtarake

  “NATO nuk mund të përdoret më si alibi e leverdishme për të kundërshtuar përpjekjet për një Evropë më të madhe. Nuk kemi zgjidhje tjetër përveçse të mbrojmë interesat tona në Lindjen e Mesme, në ndryshimet klimatike dhe marrëveshjet tregtare” Deklarata e Juncke

Stoltenberg: Duhet të jemi të fortë në përgjigjen ndaj Rusisë
  • 2017-06-07

Stoltenberg: Duhet të jemi të fortë në përgjigjen ndaj Rusisë

Doorstep statement by NATO Secretary General Jens Stoltenberg ahead of the meeting of NATO Heads of State and Government in Brussels on 25 May Kreu i NATO-s deklaroi se anëtarët e aleancës janë të bashkuar në qëndrimin e tyre ndaj Rusisë në një mënyrë që nuk ka ekzistuar prej vitesh. Gj

Shqipëria po bëhet rrugë kryesore e trafikimit të narkotikëve në Europë
  • 2017-06-07

Shqipëria po bëhet rrugë kryesore e trafikimit të narkotikëve në Europë

Shqipëria përmendet për herë të parë me shqetësim në raportin vjetor Europian të Drogave të vitit 2017, publikuar gjatë ditës së sotme nga Qendra Europiane e Monitorimit të drogave dhe Varësisë nga Droga, me seli në Lisbonë (EMCDDA). Raporti bazohet në informacionin që EMCDDA me

No Pic available
  • 2017-06-06

Raporti, Shqipëria prodhues dhe rrugë kryesore e trafikimit të kanabisit

2017 e gjen Shqipërinë vend prodhues të kanabisit dhe rrugë kryesore e trafikimit të lëndëve narkotike në Europë. Qendra Europiane e Monitorimit të Drogave dhe Varësisë nga Droga, me seli në Lisbonë në raportin e këtij viti shkruan se rrugët e trafikut të drogërave kanë ndryshuar

Raporti / Shqipëria, prodhuese dhe rrugë kryesore e trafikimit kanabisit
  • 2017-06-06

Raporti / Shqipëria, prodhuese dhe rrugë kryesore e trafikimit kanabisit

Shqipëria përmendet për herë të parë me shqetësim në raportin vjetor Europian të Drogave të vitit 2017, publikuar gjatë ditës së sotme nga Qendra Europiane e Monitorimit të drogave dhe Varësisë nga Droga, me seli në Lisbonë (EMCDDA). Raporti bazohet në informacionin që EMCDDA mer