Rezultate te kerkimit per termin: +Afganistanin

Total: 2559
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.971Z

Gjermania bojkoton konferencën për Afganistanin?

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle është kërcënuar me bojkotim të Konferencës për Afganistanin, e cila në fund të janarit do të zhvillohet në Londër, nëse në këtë Konferencë nuk i kushtohet prioritet rindërtimit civil të Afganistanit. “Nëse Konferenca për Af

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.139Z

Termeti godet Afganistanin

brbrDhjetera viktima jane shenuar nga nje termet i fuqishem me manjitude 75 qe ka tronditur Pakistanin Afganistanin dhe Indine Epiqendra e ketij termeti ka qene rajoni malor Hindu Kush ne veri te Afganistanit por pasojat e tij jane ndjere dhe ne dy shtetet e tjerabr Deri me tani krahas demeve mater

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.054Z

Rusia, bashkëpunon me Afganistanin

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka deklaruar se Rusia është e gatshme për një bashkëpunim të gjërë me forcat ndërkombëtare në Afganistan. Lavrov e bëri këtë deklaratë gjatë një konference të shkurtër për shtyp me shefin e politikave të jashtme të Bashkimit Europian Havier

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.106Z

SHBA fton Iranin në pakt për Afganistanin

 Shtete e Bashkuara do të zhvillojnë në fund të marsit një konferencë ndërkombëtare për Afganistanin dhe me këtë rast dëshirojnë të ftojnë edhe Iranin. Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton tha në Bruksel gjatë takimit të ministrave të Jashtëm të NATO-s, se Republi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.291Z

Kongresi amerikan, shtim fondesh për Afganistanin

Kongresi amerikan miraton shtimin e fondeve për Afganistanin. Ligjvënësit e Shteteve të Bashkuara e kanë miratuar masën urgjente për financimin e “shtimit” të trupave në Afganistan, të propozuar nga presidenti Barak Obama. Tani legjislacioni pret firmën e presidentit që të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.315Z

Konferenca per Afganistanin ne Bon Faze e re bashkepunimi

Konferenca hapet nga kancelarja Angela Merkel se bashku me presidentin afgan Hamid Karzai dhe sekretarin e pergjithshem te OKB-se Ban Ki Moon. Nder mbi 1000 pjesemarresit e konferences do te jete edhe ministrja e Jashtme amerikane Hillary Clinton. Afganistani do te rifitoje sovranitetin e vet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.030Z

SHBA: Irani, ndihme per Afganistanin

Irani mund te luaje nje rol jetesor per te stabilizuar situaten ne Afganistan. Deklarata eshte bere nga i derguari i posacem i administrates Obama ne Afganistan e Pakistan, Richard Holbrooke. “Iranianet kane nje rol legjitim per te luajtur ne kete rajon, ashtu si dhe te gjitha vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama