Rezultate te kerkimit per termin: +Afganistanit

Meta: total 1000 / total_found 3948 / time 0.002 / keyword[0] afganistanit / docs[0] 3948 / hits[0] 5153 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Sulm pranë një xhamie në Kabul, tre persona u vranë

Të paktën tre persona janë raportuar të vdekur në një sulm në Kabul, në një zonë të dominuar nga pakica myslimanë shiitë. Ministria e Brendshme e Afganistanit thotë se sulmi ka ndodhur në xhaminë al-Zahra, që gjendet në periferi të qytetit dhe është konsideruar si sulm terrorist

No Pic available
  • 2017-06-15

Shteti Islamik ka pushtuar zonën malore Tora Bora në Afganistan

Raportimet nga Afganistani bëjnë të ditur se grupi ekstremist Shteti Islamik ka pushtuar zonën malore Tora Bora, në lindje të Afganistanit. Në këtë vend ishte strehuar më parë themeluesi i Al-Kaidës, Osama bin Laden. Përmes një audio inçizimi të transmetuar në Radion Khilfat, që ë

No Pic available
  • 2017-06-03

Sulmi në funeral, 18 viktima dhe dhjetëra të plagosur në Kabul

Të paktën 18 persona kanë gjetur vdekjen dhe dhjetëra të tjerë janë në Kabul të Afganistanit, në kohën kur po zhvillohej ceremonia mortore e djalit të një senatori të vrarë gjatë protestës të së premtes. Në funeral merrnin pjesë edhe zyrtarë të lartë të qeverisë afgane mes

No Pic available
  • 2017-05-31

Shpërthim pranë ambasadave në Kabul, mbi 80 të vdekur

Të pakëtën 80 persona humbën jetën dhe mbi 100 janë të plagosurit e shpërthit në Kabul të Afganistanit. Shpërthimi ka ndodhur pranë ambasadave të huaja dhe shumë pranë pallatit presidencial. Sipas autoriteteve shpërthimi ka ndodhur nga një autobombë në sheshin qendror. Imazhet në

Shpërthim pranë ambasadave në Kabul, 80 të vdekur, 350 të plagosur
  • 2017-05-31

Shpërthim pranë ambasadave në Kabul, 80 të vdekur, 350 të plagosur

Të paktën 80 persona janë vrarë dhe më shumë se 350 janë plagosur në një shpërthim të fuqishëm në mëngjesin e sotëm në qendër të kryeqytetit të Afganistanit, në Kabul. Një zyrtar nga Ministria e Shëndetësisë ka thënë se numri i viktimave mund të rritet. Shpërthimi ka ndod

Dy kontingjente të ushtrisë shqiptare nisen në Afganistan
  • 2017-05-31

Dy kontingjente të ushtrisë shqiptare nisen në Afganistan

Në Ministrinë e Mbrojtjes u zhvillua ceremonia e përcjelljes së dy kontigjenteve të Forcave të Armatosura në operacionin ushtarak të NATO-s, Resolute Support Mission në Kabul dhe Herat të Afganistanit. Në këtë ceremoni ishin të pranishëm ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, zëvend

Pakistani thotë se ka vrarë 50 ushtarë afganë
  • 2017-05-08

Pakistani thotë se ka vrarë 50 ushtarë afganë

Autoritetet pakistaneze raportuan se kanë shkatërruar të paktën 5 pika të kontrollit të Afganistanit, në kufirin mes dy vendeve, duke vrarë të paktën 50 forca të sigurisë afgane dhe duke lënë 100 të tjerë të plagosur. Njoftimi është bërë zyrtar nga gjenerali në ushtrinë e Pak