Rezultate te kerkimit per termin: +Afrikn

Total: 58
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Rooney fjeti gjat shortit

Wayne Rooney kat ditur se nuk e kishte ditur shortin pr Kampionatin Botror, deri pes or pas trheqjes s tij. Shorti pr garn e vers s ardhshme n Afrikn e Jugut ishte trhequr t premten pasdite, por ylli i Manchester United kishte qen duke udhtuar drejt Londrs para ndeshjes n West Ham. Rooney, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Diplomacia, axhendë për ambasada të reja

Ministria e Jashtme prgatit hapjen e prfaqsive diplomatike n Australi dhe Afrikn e Jugut Diplomacia shqiptare duket se po prjeton koh ‘t arta’ pr hapjen e prfaqsive t reja diplomatike. N muajin shtator priten t kalojn n komisionin parlamentar t politikave t jashtme dy kandidaturat pr am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.195Z

Keni frik nga Anglia

Steven Gerrard beson se rivalt e Anglis n Kampionatin botror duhet t ken frik nga prballja me ekipin e Fabio Capellos n Afrikn e Jugut. Anglia sht emruar n mesin e bartsve t grupit pr shortin e s premtes dhe Gerrard beson se ata meritojn t przgjidhen n mesin e ekipeve m t mira t gars. sht prparsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Afrikë e Jugut, 18 viktima nga zjarri në azil

T paktn 18 persona mendohet t ken humbur jetn e disa t tjer jan plagosur si pasoj e prfshirjes nga flakt t nj azili n Johanesburg n Afrikn e Jugut. Ende nuk dihen shkaqet e ktij aksidenti. N momentin e ngjarjes n azil ndodheshin mbi 100 t moshuar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.871Z

Mbërrin në Pretoria skuadra gjermane pa Ballack

Gjermania ka mbrritur n Afrikn e Jugut dhe menjher i sht drejtuar Pretorias ku do t strvitet. Skuadra nuk ka Michael Ballack, i dmtuar n finalen e F.A Cup. Gjermania sht pjes e grupit D sbashku me Australian, Serbin dhe Gann. Prfaqsuesja gjermane sht 3 her fituese e Botrotit dhe pr her t fundit ka t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.426Z

Pozos nuk do jetë pjesë e Botërorit

Nuk dmtohen vetm futbollistt e ktij botrori por edhe arbitrat. Kiliani Pablo Pozos nuk e ka t mundur t jet n Afrikn e Jugut. Ai ishte parashikuar t arbitronte sfidn e grupit C, Algjeri – Slloveni. S bashku me Pablo Pozos do t largohen edhe dy vijrotsit megjithse pa probleme fizike pasi e paras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Arrestimi i kngtarit shkakton protesta t dhunshme

Arrestimi i nj kngtari t muziks hip-hop n Afrikn e Jugut, ka shkaktuar protesta t dhunshme prej t rinjve vendas. Manifestimet nisn kur kngtari i njohur m emrin “Jub Jub”, doli para gjykats nn akuzn e aksidentimit dhe vrasjes s katr fmijve javn e shkuar.Autoritetet vndase prdor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama