Rezultate te kerkimit per termin: +Afriks +Perndimore

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] afriks / docs[0] 46 / hits[0] 59 / keyword[1] perndimore / docs[1] 306 / hits[1] 398 /
No Pic available
  • 2010-06-26

OKB, alarm për rritjen e numrit të përdoruesve të drogës

Kombet e Bashkuara kan dhn alarmin pr rritjen e prdorimit t lndve narkotike, sidomos n vendet e varfra dhe ato pak t zhvilluara. N ditn ndrkombtare t drogs, me moton “Mendo pr shndetin, jo pr drogn”, Sekretari i Prgjithshm i OKB-s, Ban Ki Mun paralajmroi se rritja e prdorimit t lndve nar

No Pic available
  • 2010-06-18

Prifti, gjermanëve: Investoni në Shqipëri, ka taksa më të ulëta se Kina

Ftohet sipërmarrja gjermane për të investuar në biznesin fason Nse nj investitor i huaj krkon t investoj kapitalin e tij n nj shtet tjetr, pikspari duhet t shoh far lehtsish ofron ky vend n lidhje me taksat, krahun e puns dhe tregun. T gjitha kto mundsi favorite, ministri i Ek

No Pic available
  • 2010-04-03

Iluzione dhe realitete

Disa dit m par, shtypi zviceran (Tagesanzeiger, 20 mars) njoftoi pr rastin e nj msuese t nj shkolle private t Zurich-ut, e cila duhet t lr menjher Zvicrn edhe pse msuesja sht me leje t rregullt qndrimi dhe leje pune, edhe pse shkolla q e ka punsuar dhe prindrit e fmijve q ajo edukon e kualifikojn

No Pic available
  • 2008-11-01

Diskursi Orientalist n Politikn Shqiptare t Tranzicionit

Ku punim i shkurtr do t prpiqet t jap nj prshkrim t prgjithshm t diskursit orientalist n politikn shqiptare t viteve t tranzicionit. Pas shpjegimit n nj mnyr t prgjithshme t konceptit t orientalizmit, punimi do t fokusohet n pasqyrimin e ktij koncepti n ligjrimin publik t politiks shqiptar gjat 17 v