Rezultate te kerkimit per termin: +Afriks

Meta: total 46 / total_found 46 / time 0.000 / keyword[0] afriks / docs[0] 46 / hits[0] 59 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Ramazani, si është shndërruar në një stinë fitimesh për tregtarët

Kur Ademir Husagic, shefi ekzekutiv i ushqimit dhe pijeve n hotelin “Moharch Dubai” n Dubai mbrriti n kt vend 11 vjet t shkuara, Ramazani ishte nj periudh shum e qet pr biznesin q ai prfaqsonte. Gjat muajit t shenjt t myslimanve, q kt vit nisi m 11 gusht, myslimant e kufizojn shum t ngrn

No Pic available
  • 2010-08-17

A duhet ta njohë Greqia Kosovën?!

Mesazhi i dhn nga GJND-ja e Hags pr Kosovn, n vendimin e dats 22 Korrik 2010, krijoi nj tjetr “fenomen” n fushn e s drejts ndrkombtare, i cili, prve debateve politike, shrbeu edhe si hapja e siparit t nj “beteje” t mirfillt juridike. Nntema t rndsishme t tij jan tashm konce

No Pic available
  • 2010-08-17

Drogba: Mund të luaj edhe 5 sezone në nivele të larta

Sulmuesi Didi Drogba mendon se sht prmirsuar n mnyr t dukshme q prej sezonit t par kur mbrriti te elsi, ndrsa planifikon t luaj pr blut edhe t paktn pr pes sezone t tjer. Kapiteni i prfaqsueses s Bregut t Fildisht e nisi sezonin n Premier League, duke realizuar tri gola n fitoren 6-0 q skuadra e Ka

No Pic available
  • 2010-08-17

Jam thjesht një mercenar që shkruaj për para

Frederik Forsyth ka nj jet si ajo e romaneve t tij, t mbushur me intriga. N nj intervist t fundit, shkrimtari i suksesshm rrfen se si sht prndjekur nga trafikantt e armve, si u ngatrrua me nj spiun ek dhe se si shkruan n fund, por tashm vetm pr para Ka nga ata q duhet t vuajn pr artin q bjn dhe ta p

No Pic available
  • 2010-08-07

OBSH: Një çerek milioni fëmijë humbasin shikimin nga mungesa e vitaminës A

Organizata Botrore e Shndetsis vlerson se s paku nj erek milioni fmij humbasin shikimin pr shkak t mungess s vitamins A dhe gjysma e tyre vdesin brenda nj viti pas ksaj. Nj editorial me tone t ashpra, botuar n revistn shkencore britanike “Nature”, fajson rregulloret e

No Pic available
  • 2010-07-20

Topalli në Gjenevë, lobim për njohjen e Kosovës

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, sht rikthyer n Zvicr, pasi ndrpreu aktivitetin e saj zyrtar pr t’iu gjendur pran familjarve t viktimave t aksidentit t ndodhur Fush-Arrz. Pasi vizitoi familjet e ktyre viktimave dhe t plagosurit n spital, ajo sht rikthyer prsri n Gjen

No Pic available
  • 2010-07-14

Durrës, dyfishohet numri i turistëve të huaj

Muaji korrik i ktij viti shnon numrin rekord t turistve t huaj q kan ardhur n Shqipri nprmjet portit t Durrsit. Gjat ktij muaji, sipas statistikave zyrtare q afron policia e portit, nga 86.241 udhtar q kan zbritur nga tragetet e nisura nga brigjet italiane, 38.210 jan shtetas t h