Rezultate te kerkimit per termin: +Afriks

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.374Z

Prezantohet topi i Kampionatit botror

Topi zyrtar pr Kampionatin botror t vitit t ardhshm n Afrikn e Jugut do t quhet Jabulani,- shte ditur t premten. Topi sht prezantuar n Cape Town t premten pasdite para shortit t gars q u trhoq m von. Presidenti i Federats Botrore t Futbollit (FIFA), Sepp Blatter, Franz Beckenbauer - i vetmi q ka f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.586Z

Kupa e Afrikës, Burkina Faso habit tifozët

Kupa e Afriks, Angola 2010 po sjell rezultate surpriz n ditt e para t saj. Pas humbjes 3 – 0 q Malavi i shkaktoi Algjeris ka qen Burkina Faso q ka habitur t gjith. Barazimi pa gola me ekipin favorit pr t fituar turneun, Bregun e Fildisht ka qen i papritur. Drogba me shok kan zhgnjyer n sfidn d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

OKB, alarm për rritjen e numrit të përdoruesve të drogës

Kombet e Bashkuara kan dhn alarmin pr rritjen e prdorimit t lndve narkotike, sidomos n vendet e varfra dhe ato pak t zhvilluara. N ditn ndrkombtare t drogs, me moton “Mendo pr shndetin, jo pr drogn”, Sekretari i Prgjithshm i OKB-s, Ban Ki Mun paralajmroi se rritja e prdorimit t lndve nar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

G8, 4 miliardë euro për uljen e vdekshmërisë foshnjore

Lidert e G8 kan rn dakord t akordojn m shum se 4 miliard euro pr uljen e vdekshmris tek foshnjat. Pavarsisht ktij angazhimi t ri, G8 ka dhn vetm 2/3 e ndihmave premtuar Afriks. Kryeministri kanadez, Stefen Harper tha se si pasoj e krizs, qeverit jan treguar shum t kujdesshme n shpenzimet e tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.883Z

Ja 10 impiantet e Botërorit 2010

Botrori i 19 zhvillohet pr her t par n kontinentin Afrikan. 64 ndeshjet e tij do t luhen n 10 stadiume t Afriks s Jugut. 5 prej tyre jan t rinj. Johanesburgu me 3.2 milion banor sht qyteti m i populluar n vend. Soccer City dhe Ellis Park jan arenat q do tp resin sfidat e ktij turneu. I pari me 94 mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

10 yjet e Afriks, jasht Botrorit

Pas disa ditsh do t hidhet shorti pr kampionatin botror Afrika e Jugut 2010, ku 32 shtete do t prfshihen n 8 grupe me nga 4 ekipe. Por, nse Argjentina e Lionel Messi dhe Portugalia e Cristiano Ronaldos e siguruan kualifikimin vetm n xhiron e fundit t kualifikimeve, jan disa futbollist t njohur afrik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Baric, edhe dy vjet me kuqezinjt

Oto Baric do t jet trajneri i kombtares shqiptare edhe pr dy vitet e ardhshme. Trajneri kroat sht takuar rreth ors 11 n Durrs me presidentin e FSHF-s Duka dhe pas nj diskutimi kan arritur nj marrveshje q t dy palt e kan quajtur pozitive. Ende nuk jant ditura detaje t ktij akordi, megjithat duket se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama