Rezultate te kerkimit per termin: +Afrika +Nensahariane

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] afrika / docs[0] 3988 / hits[0] 4896 / keyword[1] nensahariane / docs[1] 7 / hits[1] 14 /
Raporti SIDA mund te zhduket brenda vitit 2030
  • 2016-11-25

Raporti SIDA mund te zhduket brenda vitit 2030

Transmetuar me 24112016 - 1942 Dita Boterore e SIDA-s me 1 dhjetor po afron dhe lajme te mira vijne nga Agjencia e Organizates se Kombeve te Bashkuara Sipas raportit te kesaj agjencie ne bote ka aktualisht 37 milione persona me HIVbr Vetem ne 2015 pati 2

Matura shteterore programet orientuese te disa lendeve
  • 2012-01-09

Matura shteterore programet orientuese te disa lendeve

Agjencia Kombetare e Provimeve ka publikuar programet orientuese te 40 lendeve te Matures Shteterore 2012. Ne keto programe perfshihen te gjitha orientimet se ku duhet te mbeshteten maturantet per provimet e detyruara dhe per provimet me zgjedhje. Ne programet orientuese vihet re se vec lendeve qe