Rezultate te kerkimit per termin: +Afrika

Meta: total 1000 / total_found 4115 / time 0.002 / keyword[0] afrika / docs[0] 4115 / hits[0] 5046 /
Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku
  • 2019-03-25

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku

Riti i synetllëkut i kryer ilegalisht dhe i praktikuar nga familje emigrantësh me besim mysliman, po përhapet çdo ditë e më shumë në Itali e jo pak herë me rreziqe fatale. Motivet e kryerjes së këtij riti ilegalisht është se në Itali autorizohet vetëm për shkaqe shëndetësore e në

GVG pozicionohet duke u zgjeruar me selinë e re Europiane
  • 2019-03-11

GVG pozicionohet duke u zgjeruar me selinë e re Europiane

Global Voice Group (GVG) një ofrues i zgjidhjeve të TI-së për qeveritë dhe autoritetet rregullatore – javën e kaluar njoftoi hapjen e selisë së saj të re në Madrid, Spanjë. Ky zhvillim mbështet strategjinë gjithëpërfshirëse të GVG për tishërbyer më mirë bazës ekzistuese

No Pic available
  • 2019-03-03

Historia e spiunes që punoi për llogari të rusëve

Maria de la Eras Afrika, pseudonimi i Patria, spanjolle, lindi më vitin 1910 në qytetin Tetuan në Marok, në familjen e një oficeri spanjoll të rënë nga vakti. Pas vdekjes së babait në vitin 1916, nisën për të vështirësitë e jetës. Pasi u kthye në Spanjë, ajo u pranua në Partinë

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!
  • 2019-02-27

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!
  • 2019-02-27

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

No Pic available
  • 2019-02-08

Raporti, një në pesë fëmijë jeton në varfëri ekstreme

Një raport i publikuar së fundmi nga Organizata Ndërkombëtare e Punës dhe Fondi i Fëmijëve i Kombeve të Bashkuara, ka nxjerrë të dhëna tronditëse për sa i përket fëmijëve. Sipas raportit, një në pesë fëmijë në botë jeton në varfëri të skajshme. Shifra përkon me 385 milion

Italia po na provokon, Franca tërheq ambasadorin nga Roma
  • 2019-02-08

Italia po na provokon, Franca tërheq ambasadorin nga Roma

Pas grindjeve prej disa javësh mes qeverisë së Francës dhe qeverisë populiste të djathtë në Romë, Parisi ka tërhequr për konsultime ambasadorin e vet nga Roma. Ndërhyrjet e fundit të Italisë në politikën e brendshme franceze janë një provokim i papranueshëm. Mbështetja e lëvizj