Rezultate te kerkimit per termin: +Afrika

Total: 4119
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.443Z

Afrika Qendrore njeh Kosoven

Vendi i 77-te Afrika Qendrore ka njohur dje zyrtarisht ekzistencen politike te Kosoves. Ky eshte shteti i 77-te qe i jep njohje Republikes me te re ne Ballkan duke zgjeruar edhe pse ngadalesisht gamen e legjitimitetit nderkombetar te krahines me shumice shqiptare. Qendrimi eshte bere publik nga zv/

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.073Z

Afrika e Franca eliminohen nga Botërori

Nikoqiri Afrika e Jugut dhe Franca janë skuadrat e para të eliminuara nga Botërori 2010. Afrika e jugut mposhti Francën me rezultat 2 – 1, mirëpo kjo fitore nuk ishte e mjaftueshme që Afrika të shkoj me tutje për shkak të golevarazhit më të dobët që pati Meksika e cila përfundoj n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.963Z

Afrika Qendrore po zhytet në kaos

OKB Kërkohet mision i ri për të shmangur një tragjedi të re në kontinentin e varfër Republika e Afrikës Qendrore po zhytet gjithnjë e më shumë në kaos të plotë deklaroi zëvendëssekretari i përgjithshëm i OKB-së, duke bërë thirrje për aksion të menjëhershëm. Jan Eliason i kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.504Z

Afrika e Jugut, sikur Gjermania

Me organizimin e Kampionatit botëror në futboll, Afrika e Jugut ka mënjanuar kolapsin në infrastrukturë që ka përcjellë pavarësinë e shteteve tjera në zhvillim, ka thënë kryetari i Komitetit Organizativ, Danny Jordaan. Gjatë një interviste me agjencinë gjermane të lajmeve DPA, Jor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.840Z

Afrika: Migrimi i madh i parave të kontinentit

Gati 2 trilionë dollarë të larguar nga Afrika, në mënyrë të jashtëligjshme që nga viti 1970. Korrupsioni bëri të pamundur krijimin e kapitalit të nevojshëm për zhvillimin e kontinentit më të varfër të planetit Mohammed Adow, Al Jazeera Shifrat janë rrëqethëse: së paku 1.8 t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.812Z

Gjirokastër, ndalohen 11 klandestinë nga Afrika

Sektori kundër trafiqeve pranë Drejtorisë së policisë së qarkut Gjirokastër ka bërë të mundur ndalimin e 11 klandestinëve të cilët kishin  kaluar ilegalisht kufirin. Burime zyrtare nga policia rajonale bëjnë me dije se klandestinët të ardhur nga Eritrea dhe Somalia janë ndaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Gr.A, Afrika e Jugut - Meksika 1-1

Pas ceremonisë magjepësë të Botërorit, Afrika e Jugut dhe Mekiska barazuan 1-1, në një ndeshje tërheqëse sidomos në pjesën e dytë, në një sfond me një atmosferë të elektrizuar- Pas një pjesë të parë të ngadaltë, por edhe me raste, “Bafana Bafana” shënuan të parët me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama