Rezultate te kerkimit per termin: +Agim +Shahini

Meta: total 392 / total_found 392 / time 0.000 / keyword[0] agim / docs[0] 14504 / hits[0] 23666 / keyword[1] shahini / docs[1] 1196 / hits[1] 2135 /
Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve
  • 2018-01-31

Shpërndahen sot 120 banesa për familje të pastreha, ja lista e përfituesve

Problemi i strehimit për rreth 120 familje në nevojë, të prekura kryesisht nga zbatimi i projektit të rehabilitimit të Lumit Tirana dhe familje të tjera të komunitet rom do të marrë zgjidhje. Këshilli Bashkiak do të miratojë sot projektvendimin për dhënien në huamarrje pa pagesë të

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-02-11

Rreth 9 milionë euro, të askujt, mund të barten nga Trusti në buxhet

Janë rreth nëntë milionë euro të deponuara në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës, por të cilat nuk kanë pronarë. Zyrtarë nga Trusti i Kursimeve Pensionale thonë për rubrikën Fokus të Radios Evropa e Lirëse shuma e mjeteve është grumbulluar që nga viti 2002 deri në vitin201

No Pic available
  • 2016-10-23

Kosova me pasuri të mëdha, por të pashfrytëzuara

Kosova, edhe pse ka një sipërfaqe të vogël, ka pozitë të volitshme gjeografike dhe disponon me resurse të mjaftueshme nëntokësore, mbitokësore, humane dhe klimë të përshtatshme, nëbazë të të cilave mund të sigurojë zhvillimin e përgjithshëm ekonomik, thonë ekspertë për çësh

Autostrada e Ballkanit Vucic fton shtetaret e Shqiperise dhe Kosoves
  • 2016-08-21

Autostrada e Ballkanit Vucic fton shtetaret e Shqiperise dhe Kosoves

Transmetuar me 20082016 - 1848 Nisja e punimeve te autostrades qe do te lidhe Shqiperine Kosoven dhe Serbine po shihet edhe si mundesi per realizimin e nje takimi te perbashket te Qeverise se Serbise asaj te Shqiperise dhe perfaqesue

No Pic available
  • 2016-08-20

Autostrada që mund të bashkojë në Nish liderët e rajonit

Nisja e punimeve të autostradës që do të lidhë Shqipërinë, Kosovën dhe Serbinë, po shihet edhe si mundësi për realizimin e një takimi të përbashkët të Qeverisë së Serbisë, asaj të Shqipërisë dhe përfaqësuesve të institucioneve të Kosovës. Kjo çështje fillimisht është

Borxhlinjtë shlyen 112 milionë euro nga borxhi i mundshëm për falje që ishte 365.5 milionë euro
  • 2016-07-26

Borxhlinjtë shlyen 112 milionë euro nga borxhi i mundshëm për falje që ishte 365.5 milionë euro

Ligji për faljen e borxheve publike skadon më 3 shtator dhe deri më tani borxhlinjtë kanë shlyer 112 milionë euro nga borxhi i mundshëm për falje që ishte 365.5 milionë euro, u tha në konferencën me temën "Zbatimi i Ligjit për faljen e borxheve publike, çka pas datës 3 shtator", që