Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencia +Albinvest

Meta: total 38 / total_found 38 / time 0.000 / keyword[0] agjencia / docs[0] 23066 / hits[0] 30136 / keyword[1] albinvest / docs[1] 100 / hits[1] 183 /
No Pic available
  • 2010-10-26

Meta Siguri absolute ligjore per investitoret

/ / Ai mori pjese ne forumin e dyte te investimeve ne Shqiperi ne qendren financiare te Londres. Me tej Meta u shpreh se se shpejti do te filloje funksionimin agjencia AIDA e cila do te zevendesoje ALBINVEST-in. Fillimisht z. Meta a mund te na thoni perse eshte i rendesishe

No Pic available
  • 2010-10-25

Meta Shqiperia mundesi per investitoreve drejt tregjeve te rajonit

Shqiperia nuk eshte vetem nje vend per te investuar sipermarresit e huaj por edhe nje pike per tu shtrire ne te gjithe rajonin. Keshtu iu drejtua ministri i Ekonomise zoti Ilir Meta investitoreve britanike ne forumin e dyte te investimeve mes Shqiperise dhe Britanise se Madhe. Ne nje interviste dhe

Bota financiare e Londres Shqiperia vendi i mundesive te medha per investime
  • 2010-10-24

Bota financiare e Londres Shqiperia vendi i mundesive te medha per investime

24-10-2010 / Gazeta 55 Ministri i Ekonomise Ilir Meta promovon reformat e qeverise shqiptare ne fushen ekonomike ne Forumin e Investimeve Mbreteri e Bashkuar-Shqiperi i cili u zhvillua ne LonderZv/kryeministri dhe ministri i Ekonomise Ilir Meta flet nga Londra per programin ne shqip te BBC-se

Kryeministri Berisha takohet me biznesmenë të Vlorës
  • 2010-08-16

Kryeministri Berisha takohet me biznesmenë të Vlorës

Kryeministri Berisha zhvilloi dje në Llogora, një takim me biznesmenë të Vlorës, organizuar nga Unioni i Dhomave të Tregtisë dhe Dhoma e Tregtisë Vlorë, me të cilët bashkëbisedoi lidhur me ecurinë ekonomike të vendit, politikat fiskale e ekonomike, reformat e ndërmarra në mbështetje

No Pic available
  • 2010-08-07

Albinvest kthehet ne One Stop Shop per investitoret e huaj

Albinvest, Agjencia e cila rezultoi e suksesshme gjate viteve te fundit ne terheqjen e investimeve te huaja, qe prej 1 tetorit te ketij viti do te quhet Agjencia Shqiptare e Investimit ose AIDA me nje strukture te re, duke u kthyer ne One Stop Shop per investitoret e huaj. Sipas Zevendesministrit te

No Pic available
  • 2010-08-07

Bonot e privatizimeve, ne pikun me te ulet, çfare fshihet pas zhvleresimit

Ervin KOÇI Loja e qeverisë me bonot e privatizimit, ka bërë që këtyre të fundit t’u bjerë vlera në minimum. Rishpërndarja e letrave me vlerë të kompnisë Anglo-Adriatika, bëri që bonot që qytetarët disponojnë në shtëpitë e tyre të zhvlerësohen duke humbur çdo lloj interesi

No Pic available
  • 2010-08-06

Albinvest kthehet në One Stop Shop

Albinvest, Agjencia e cila rezultoi e sukseseshme gjat viteve t fundit n trheqjen e investimeve t huaja, q prej 1 tetorit t ktij viti do t quhet Agjensia Shqiptare e Investimit ose AIDA me nj struktur t re, duke u kthuer n One Stop Shop pr investitort e huaj. Sipas Zvendsministrit t Ekonomis Eno Boz