Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencin

Meta: total 1000 / total_found 8758 / time 0.004 / keyword[0] agjencin / docs[0] 8758 / hits[0] 9671 /
Trump kërkon tërheqjen e ushtarëve rusë nga Venezuela
  • 2019-03-29

Trump kërkon tërheqjen e ushtarëve rusë nga Venezuela

Në dhjetor të vitit të kaluar Rusia dërgoi dy avionë bombardues në Venezuelë, atyre u janë shtuar së fundmi edhe dy avionë ushtarakë. SHBA e sheh me shqetësim prezencën ruse në këtë vend dhe kërkon tërheqjen e njësive ruse. Pas takimit me Fabiana Rosales, bashkëshorten e presiden

Propozim për fejesë në publik, arrestohet çifti në Iran (Video)
  • 2019-03-09

Propozim për fejesë në publik, arrestohet çifti në Iran (Video)

Një çift iranian janë arrestuar pasi propozimi për fejesë është bërë në një qendër tregtare para shumë njerëzve. Video e propozimit publik në qytetin verior Arak, u shpërnda në rrjete sociale, ndërsa çifti u vu në pranga menjëherë pasi djali i vendosi unazën në gisht të dash

Arrestohet kryepeshkopi i Kishës ukrainase në Krime
  • 2019-03-04

Arrestohet kryepeshkopi i Kishës ukrainase në Krime

Zyrtarët e sigurisë së Rusisë kanë arrestuar kreun e Kishës Ortodokse ukrainase në gadishullin e aneksuar të Krimesë, raporton Current Time. Ende nuk është e qartë arsyeja e arrestimit. Kryepeshkopi Kliment është arrestuar në një stacion autobusësh në kryeqytetin e Krimesë, Simfer

Australi, identifikohet autori i sulmit kibernetik ndaj ligjvënësve
  • 2019-02-18

Australi, identifikohet autori i sulmit kibernetik ndaj ligjvënësve

Australia ka thënë se një subjekt i sofistikuar shtetëror është përgjegjës për një sulm kibernetik ndaj ligjvënësve australianë më herët gjatë këtij muaji, duke mos përjashtuar mundësinë se sulmi është kryer nga një shtet i huaj. Kryeministri australian, Scott Morrison ka thë

Shpërthimi i gazsjellësit, zjarri shkrumbon të gjallë 71 persona (VIDEO)
  • 2019-01-20

Shpërthimi i gazsjellësit, zjarri shkrumbon të gjallë 71 persona (VIDEO)

Një tubacion gazi shpërtheu të premten në Meksikë dhe bilanci i viktimave prej asaj dite është rritur frikshëm duke shkuar në 71 persona që humbën jetën nga tragjedia që ndodhi në qytetin Tlahuelilpan, shteti Hidalgo. Numri i vdekjeve të reja u njoftua nga guvernatori i shtetit Hidalg

Balili: Kam kontribuar për LSI-në, më ofruan postin e drejtorit të Transporteve
  • 2019-01-17

Balili: Kam kontribuar për LSI-në, më ofruan postin e drejtorit të Transporteve

Klement Balili, personi më i kërkuar në Shqipëri, i cilësuar si Eskobari i Ballkanit ka folur ekskluzivisht për gazetarin e Report Tv, Artan Hoxha vetëm pak orë para arrestimit. Teksa pohon se është i pafajshëm dhe nuk ka asnjë provë që e implikon në trafikun e drogës Balili flet e

No Pic available
  • 2019-01-15

Unazën e Re, ankimohet tenderi për mbikëqyrjen

Telashet për lotin 1 të Unazës së Tiranës, që po i nënshtrohet rehabilitimit nga mbikalimi te pallati me shigjeta e deri te rreth-rrotullimi Shqiponja duket se nuk kanë të sosur. Në datë 11 janar, në Komisionin e Prokurimit Publik, është dorëzuar ankimi nga një kompani private e cil