Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencin

Total: 2328
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.404Z

O’Connell vizitojë agjencinë kundër korrupsionit

Drejtori i Agjencisë kundër Korrupsionit priti sot në një takim zyrtar ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell Hasan Preteni i urojë mirëseardhje dhe sukses gjatë misionit të tij në Kosovë , ndërkaq i shprehu mirënj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.342Z

Vjedhja e 67 mijë eurove në agjencinë turistike, shtyhet seanca

TIRANË- Në dhomën penale të Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë është zhvilluar seanca në ngarkim të dy shtetasve, Rodrigez Malaj dhe Gerta Mezuraj, motra e Ermelës, fituese e reality show Big Brother.Këta dy persona ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.540Z

Krasniqi “privatizon” Agjencinë e Statistikave

 Drejtori i Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), Isa Krasniqi, e ka shndërruar këtë institucion shtetëror në “pronë private” të tij. Largimi i zyrtarëve nga puna, ndryshimi i pozitave dhe detyrave të punës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.853Z

Miratohen pa praninë e opozitës pr/ligjet për Agjencinë e Inteligjencës dhe FA-në

TIRANE- Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot projektligjin për Agjencinë e Inteligjencës. Në mbledhje është miratuar dhe projektligji për Forcat e Armatosura, pa praninë e deputeteve të opozitës. Agjencia e Inteligjencës do të ketë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.457Z

Al Shabaab sulmon Agjencinë Kombëtare për Inteligjencë, dyshohet për viktima

Ekstremistët somalezë të grupit Al Shabaab kanë kryer një sulm ndaj Agjencinë Kombëtare të Inteligjencës. Sulmi filloi me një eksplodim të një veture bombë pranë portave hyrëse të Agjencisë. Pastaj militantët k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.658Z

Ambasadori i Norvegjisë ne Kosovë vizitoj Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë

Sot në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë se Kosovës qëndroi Ambasadori Norvegjez, .Jan Braathu, për tu njohur me punët dhe te arriturat në fushën e kontrollit ushqimor, fushën e Shëndeti dhe Mirëqenies se Kafshëve.   Valde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.149Z

Turqia forcon agjencinë e zbulimit

Parlamenti turk po shqyrton një ligj të ri, i cili zgjeron në mënyrë dramatike pushtetin e Agjencisë Kombëtare të Zbulimit, që njihet me inicialet, MIT.  Ligji i propozuar fuqizon agjencinë e zbulimit, për t'i dhënë asaj qasje ndaj të dhënave, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama