Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencioni +Antikorrupcion

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] agjencioni / docs[0] 198 / hits[0] 240 / keyword[1] antikorrupcion / docs[1] 6 / hits[1] 6 /
Mbi 30 zyrtarë dhe ish-ministra dyshohen për korrupsion
  • 2010-04-15

Mbi 30 zyrtarë dhe ish-ministra dyshohen për korrupsion

Një dokument, të cilin e ka siguruar Klan Kosova, thuhet se ish-ministri i Shëndetësisë tij Alush Gashi, ka dosje në Prokurorinë e Qarkut në Prishtinë, për veprime korruptive. Ai dyshohet se është korruptuar gjatë përzgjedhjes së kandidatëve për specializim. Gashi dhe më tepër