Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencis

Meta: total 1000 / total_found 15639 / time 0.007 / keyword[0] agjencis / docs[0] 15639 / hits[0] 20465 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Mediat ndërkombëtare jehonë exit poll-it të Ora News dhe IPR Marketing

Mediat ndërkombëtare, Agjencia e lajmeve Reuters dhe ajo greke , ANA-MPA i janë referuar exit pollit të televizionit Ora News dhe IRP Marketing, mbi rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit. Partia Socialiste në pushtet paraqitet si fituese e zgjedhjeve, pasi parashikohet të sigurojë 45-49% t

No Pic available
  • 2017-06-23

Arabia Saudite, vende arabe kërkojnë mbylljen e Al Xhazirës

Arabia Saudite dhe disa shtete të tjera arabe, që kanë ndërprerë lidhjet me Katarin, paraqitën një listë të gjatë me kërkesa, plotësimi i të cilave sipas tyre, do ti jepte fund krizës. Vendet këmbëngulin që fqinji i tyre i Gjirin Persik të mbyllë rrjetin Al Jazeera, të ndërpres

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-20

Braçe sulmon LSI-në: Shtypeni partinë e zarfit. Nga dje ska më fushatë, po bëjmë roje

Erion Braçe, deputeti socialist ka sulmuar sot Lëvizjen Socialiste për Integrim duke e cilësuar si partia e zarfit. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ai duke i referuar videos së publikuar dje në media për kandidatin e LSI-së për deputet në Lezhë, Viktor Tushaj, Braçe, ka

No Pic available
  • 2017-06-19

Matura 2017, këtu gjeni rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj

Dalin rezultatet e provimit të Maturës Shtetërore për Gjuhën e Huaj. Rezultatet janë publikuar në faqen zyrtare të Agjencisë Kombëtare të Provimeve. Të gjithë maturantët mund të shikojnë rezultatin duke klikuar këtu.   Matura 2017. Rezultatet e  provimit të Gjuhes se Huaj

No Pic available
  • 2017-06-19

Firmosja e tenderit, procedurat u kryen nga Klosi dhe Xhaçka

Procedurat për tenderin e rikonstruksionit të shtëpisë së të moshuarve në Shkodër ishin firmosur nga Ministri Klosi dhe hapja e ofertave nga Ministrja Xhaçka. Ky është sqarimi zyrtar i Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë për firmosjen e kontratës me subjektin fitues për rik

No Pic available
  • 2017-06-16

SHBA, a ka penguar Presidenti Trump drejtësinë?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. Nj