Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencis

Total: 4567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.829Z

Vdes fotografi Goksin Sipahioglu, themelues i agjencisë SIPA

PARIS- Fotografi dhe reporteri i famshëm Göksin Sipahioglu, themelues i agjencisë Sipa, vdiq sot në moshën 84 vjeç, njoftojnë burime pranë agjencisë Sipa. Lindur më 28 dhjetor 1926 në Izmir, në Turqi, Göksin Sipahioglu themeloi a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.019Z

Korrupsioni, kapet ish-juristii agjencisë së Pronave

TIRANE- Një ish-zyrtar i agjencisë së kthimit dhe kompensimit të pronave në Tiranë, i shpallur në kërkim për akuzën e korrupsionit, është arrestuar dje në Rinas. Shtetasi Altin Ceni ra në pranga kur po kthehej nga Greqia për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.412Z

Shefi i Agjencisë së Sigurimitmbron programet sekrete

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO WASHINGTON - Drejtori i Agjencisë së Sigurimit Kombëtar tha se programet e monitorimit kanë ndihmuar për të parandaluar "dhjetra" komplote të mundshme terroriste. Shefi i Përgjithshëm Keith Alexander,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.340Z

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti takimin e rregullt

Prishtinë - Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti takimin e rregullt ku diskutoi për një varg çështjesh të përcaktuara në agjendë, në përputhje me mandatin ligjor. Bordi u informua nga menaxhmenti me akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.721Z

Jep dorëheqjen kreu i Agjencisë Kosovare të Privatizimit

PRISHTINË- Kreu i Agjencisë, Kosovare të Privatizimit, Blerim Rexha jep dorëheqjen. Dorëheqja e tij vjen tri ditë pasi Ambasada e Amerikës kishte tërhequr përfaqësuesen e saj, Bernadette Roberts, nga Bordi i AKP-së për shkak të mospajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.265Z

SHBA: Sonda e agjencisë NASA - mision në planetin Pluton

Pas nëntë vitesh udhëtim dhe afro 5 miliardë kilometra të kaluara, sonda kozmike amerikane së shpejti e fillon misionin për studimin e planetit të vogël të akullt, Pluton. Raportohet se ora alarmuese e kurdisur e ka “zgjuar” sondën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.807Z

Zgjerohen hetimet ndaj zyrtarëve të Agjencisë së Akreditimit

Pasi Ministria e Arsimit më 12 dhjetor të vitit të kaluar pezulloi nga puna Basri Mujën, drejtorin e Agjencisë së Kosovës për Akreditim, zyrtarë të Prokurorisë Speciale thonë se hetimet do të zgjerohen dhe pritet të zgjasin. Bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama