Rezultate te kerkimit per termin: +Agjensia

Total: 1967
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.853Z

Krijohet Agjensia Kombëtare e Bregdetit

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermen bëri të ditur  krijimin e Agjensisë Kombëtare për Bregdetin, e cila ka si synim mbrojtjen dhe zhvillimin e integruar të bregdetit. Në një konferencë për mediat, Gjermeni sqaroi se Agjencia  do të funskionojë në nivel rajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.116Z

Sakineh agjensia e lajmeve kunder ekzekutimit

Nje agjensi lajmesh iraniane ka kritikuar denimin me ekzekutim per Sakineh Ashtiani-Mohammadi duke e konsideruar nje injorance nga ana e gjyqtareve. Agjensia eshte e lidhur me nje deputet konservator te rendesishem kundershtar me presidentin Mahmud Ahmadinejad.Artikulli i publikuar ne agj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.630Z

Agjensia Fitch rrit vleresimin per ekonomine greke nga B- ne B

0 Aftesia kredituese e Greqise per te paren here qe prej marrjes se paketes multimiliardeshe te ndihmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.202Z

Agjensia Europiane e Mjedisit/ Shqipëria ngjitet 13 vende

Në raportin e Agjencisë Europiane të Mjedisit (European Environmental Agency) të publikuar në Janar 2014, Shqipëria ngjitet me 13 vende. Vitet e fundit vendi ynë gjithmonë është rankuar i fundit në raportimet e bëra nga Agjencia. Duke iu referuar këtij raporti, Ministri Mjedisit Left

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.188Z

Agjensia e Mjedisit: Liqeni i Kasharit më i ndoturi, pas tij ai Artificial

Agjensia Kombëtare e Mjedisit publikon të dhënat e nivelit të ndotjes në tre liqenet e kryeqytetit. Liqeni i Kasharit rezulton me ndotjen më të lartë, për shkak të shkarkimit të ujërave të zeza.Pas tij vjen liqeni artificial i Tiranës dhe ai i Farkës, i cili nga matjet rezulton me niv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.041Z

Çelet Agjensia e Arkeologjisë së Shpëtimit

Agjensia e Arkeologjkisë së Shpëtimit, nja nga strukturat më të rëndësihme të në Ministrisë së Turizmit, Kulturës,Rinisë dhe Sporteve, vjen në këtë seminar të parë të punimeve të sajë. Si një pjesë prioritare e punës së MTKRS dhe arkeologjia ka një vend të veçant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.215Z

Operacioni "Agjensia", kapet organizatori i 12 vjedhjeve në Durrës

Forcat e policisë së Durrësit, në kuadrin e operacionit "Agjensia" kanë bërë të mundur ndalimin 26-vjeçarit Mario Kapedani, pasi ndaj tij rëndon akuza e kryerjes së 12 vjedhjeve në bashkëpunim me 50-vjeçarin Viktor Tutulani si dhe persona të tjerë. Burimet policore konfi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama