Rezultate te kerkimit per termin: +Agnelli

Meta: total 168 / total_found 168 / time 0.000 / keyword[0] agnelli / docs[0] 168 / hits[0] 266 /
Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri
  • 2019-04-11

Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri

Duke nisur nga viti 2024, turneu më prestigjioz për klube në kontinentin e vjetër do të ndryshojë format, ndërsa ka qenë e përditshmja franceze LEquipe këtë të mërkurë, që ka zbuluar strukturën e re të Champions League, sipas propozimit të Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA) të

No Pic available
  • 2018-12-12

UEFA me ide të re: Kampionatet të luhen në mesjavë, fundjava për

Bota evoluon me shpejtësi dhe me të njëjtin ritëm kërkon të ecë edhe futbolli, ndërsa në rastin konkret është UEFA, së bashku me klubet e mëdha europiane, të cilat duan të sjellin një ndryshim shumë të rëndësishëm. Bëhet fjalë për një diskutim mes Alexander Ceferin dhe presi

Big-ët e Europës kundër, FIFA pezullon projektin për Botërorin e Klubeve
  • 2018-10-27

Big-ët e Europës kundër, FIFA pezullon projektin për Botërorin e Klubeve

Pavarësisht idesë, gjithçka do të shtyhet në lidhje me reformën e FIFA-s për Botërorin e Klubeve. Dalja kundër në lidhje me këtë çështje nga UEFA dhe Shoqata e Klubeve Europiane ka detyruar presidentin e organit më të lartë të futbollit botëror, Gianni Infantino, të lërë pezull

Akuzat për përdhunim, Juventusi nuk e braktis Ronaldon!
  • 2018-10-26

Akuzat për përdhunim, Juventusi nuk e braktis Ronaldon!

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, thotë se do ta mbështesë Cristiano Ronaldon, ndërsa sulmuesi portugez po përballet me një akuzë për përdhunim. Amerikania Kathryn Mayorga ka akuzuar Ronaldon se e ka sulmuar atë seksualisht në një hotel në Las Vegas, në vitin 2009, diçka që yl

Moratti refuzon ofertën për president federate
  • 2018-10-05

Moratti refuzon ofertën për president federate

Massimo Moratti nuk do të jetë presidenti i ri i Federatës Italiane të Futbollit. Ish numri 1 i Interit ka refuzuar kategorisht ofertën që i kanë bërë presidentët e klubeve të Serisë A. Moratti ishte kandidatura e përzgjedhur nga liga italiane e futbollit por me refuzimin e tij, tashmë

Derbi Inter-Milan për ish-juventinin Beppe Marotta
  • 2018-10-02

Derbi Inter-Milan për ish-juventinin Beppe Marotta

Mandati si administrator i deleguar i Juventusit i skadon 25 tetorin e ardhshëm. Deri në atë periudhë Beppe Marotta do të kryejë me përpikmëri të gjitha detyrat e tij siç ka bërë deri më sot në krah të presidentit Andrea Agnelli. Por pas datës 25 tetor ai duhet të mendojë për të

Juventusi mund të bëhet galaktik me Zidanen
  • 2018-10-01

Juventusi mund të bëhet galaktik me Zidanen

Ndarja mes Juventus dhe Beppe Marotta ka qenë si një rrufe në qiell të pastër. Presidenti Agnelli nuk e ka zëvendësuar menjëherë pozicionin e lënë bosh nga ish-administratori i deleguar, duke i besuar më shumë përgjegjësi drejtorit sportiv Paratici dhe zëvendëspresidentit Nedved. Po