Rezultate te kerkimit per termin: +Ago

Meta: total 779 / total_found 779 / time 0.000 / keyword[0] ago / docs[0] 779 / hits[0] 1387 /
Protesta/ Ish-deputeti me të lënduarit: Dhunë e helm nga junta ushtarake (FOTO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Ish-deputeti me të lënduarit: Dhunë e helm nga junta ushtarake (FOTO)

Disa persona mbetën të lënduar në protestën e opozitës, në momentin kur turma u zhvendos para Parlamentit dhe në tentativë për të çarë kordonin e policisë, hasi në rezistencën e FNSH të dislokuar pranë xhamisë së Namazgjasë, duke iu përgjigjur me gaz lotsjellës. Për të vizit

Tragjedi në ajër/ Avioni me 157 pasagjerë rrëzohet 6 minuta pas nisjes
  • 2019-03-10

Tragjedi në ajër/ Avioni me 157 pasagjerë rrëzohet 6 minuta pas nisjes

Një tragjedi ajrore ka ndodhur paraditen e sotme, teksa një avion i Airlines Ethiopian, është rrëzuar pranë qytetit të Bishoftu,  62 kilometra në juglindje të kryeqytetit Addis Abeba Avioni me 157 persona në bord udhëtonte nga kryeqyteti i Etiopisë drejt Nairobit, por sipas Reuters komp

Tajlandë, 18-vjeçarja saudite strehohet në hotel nga frika e familjes
  • 2019-01-07

Tajlandë, 18-vjeçarja saudite strehohet në hotel nga frika e familjes

Një vajzë 18-vjeçare saudite është ndaluar në aeroportin e Bangkokut, në Tajlandë ndërsa kërkonte të arratisej nga familja e saj me një avion për në Australi. Rafah Mohammed Al-Qunun, emir i vajzës, do të kërkojë azil dhe druhet mund ta vrasin nëse detyrohet të kthehet në Rijad,

Transformimi i pabesueshëm i ish-fabrikës së miellit në Fier
  • 2018-11-17

Transformimi i pabesueshëm i ish-fabrikës së miellit në Fier

Pas rehabilitimit, ish-fabrika e miellit në Fier u kthye në një kompleks arkitektural tërësisht në shërbim të qytetarëve, duke u tjetërsuar nga simboli i portës së industrializimit në Fier, në një godinë që ruan origjinalitetin historik dhe kulturor të qytetit dhe më gjerë. Në n

Gjermani, del sërish në gjyq infermieri që vrau mbi 100 pacientë
  • 2018-10-30

Gjermani, del sërish në gjyq infermieri që vrau mbi 100 pacientë

Një ish-infermier gjerman i akuzuar për vrasjen e më shumë se 100 pacientëve që ishin nën kujdesin e tij është duke u gjykuar në gjyqin për vrasjen më të madhe seriale në historinë e Gjermanisë pas luftës. Niels Hoegel, 41 vjeç, ka kaluar gati një dekadë burgim pasi u dënua për

 Domate Fest, prezantohen produktet dhe ushqimi tradicional i zonës
  • 2018-09-23

 Domate Fest, prezantohen produktet dhe ushqimi tradicional i zonës

Veliaj: Nisim investimet për fshatrat dhe vendet atraktive të zonës; konsumi i produkteve vendase ndihmon ekonominë lokale Një fundjavë ndryshe, jashtë qytetit, por jo larg Tiranës! Shëngjergji priti të shtunën festën tradicionale të domates, Domate Fest, një panair me produkte të zon

Të dënuar për drogë dhe aksident me vdekje, ekstradohen dy persona
  • 2018-06-21

Të dënuar për drogë dhe aksident me vdekje, ekstradohen dy persona

Foto ilustruese Ekstradohen dy persona të dënuar për shkaktim aksidenti me pasojë vdekjen si dhe trafik droge. Interpol Tirana ekstradoi nga Italia 35-vjeçarin Mark Marku nga Mamurrasi, i cili është dënuar me tetë vite burg, vendim i dhënë në vitin 2013. Ai është dënuar për shkaktimi