Rezultate te kerkimit per termin: +Agolli

Meta: total 1000 / total_found 4591 / time 0.002 / keyword[0] agolli / docs[0] 4591 / hits[0] 8630 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Ish-ministrja tregon arsyet pse u ftua Fatos Nano në Kongresin e PS-së
  • 2019-03-22

Ish-ministrja tregon arsyet pse u ftua Fatos Nano në Kongresin e PS-së

Ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e ftuar në rubrikën Opinion në Neës24 foli për Kongresin e PS nesër, si dhe për zgjedhjet lokale të qershorit. Kumbaro u pyet për ftesën e Fatos Nanos në Kongresin e Partisë Socialiste. Ajo tha se Nano është një figurë historike e PS dhe ndaj

No Pic available
  • 2019-03-22

FOTOLAJM/ Qose dhe Trashi sefte me Kombëtaren, ja numrat në fanelë

Dy lojtarë do të ketë Kristian Panuçi sot në dispozicion, që e bëjnë sefte me kombëtaren e Shqipërisë. Ata janë Lorenc Trashi dhe Kristi Qose, njëri mbrojtës krahu dhe tjetri mesfushor shkatërrues që me shumë gjasë do të jenë alternativa stoli për legjionarët kuqezi. Të gjith

Ditari i Sadijes: 11 vite në Lidhje e lodhën Dritëroin
  • 2019-03-19

Ditari i Sadijes: 11 vite në Lidhje e lodhën Dritëroin

35 vite më parë, më 15 mars 1884 Sadije Agolli atëherë vetëm 40 vjeç, shkruan nga Vlora, në një faqe ditari letrën e mëposhtme…Ndërsa në një tjetër letër më 1982-shin, kur Sadija ndodhej në spital për një ndërhyrje kirugjikale, Dritëro Agolli i shkruan asaj një letër pl

Ansi Agolli drejt Amerikës, pranë firmës me New York Cosmos
  • 2019-03-07

Ansi Agolli drejt Amerikës, pranë firmës me New York Cosmos

Ansi Agolli në tokën e premtuar. Pritet vetëm konfirmimi, por duket se e ardhmja e ish-kapitenit të përfaqësueses shqiptare do të jetë në SHBA. SportNews ka mësuar se 36-vjeçari është në bisedime me klubin e Nes York Cosmos dhe palët kanë gjetur pikën e përbashkët, mbeten vetëm p

Sadije Agolli: Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time
  • 2019-02-27

Sadije Agolli: Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time

Në kujtimet e saj Sadije Agolli, shkruan se si mund ta kishte përjetuar Dritëro Agolli vdekjen e saj. Gruaja që e deshi aq shumë poetin, e ka hedhur në letër gjithë mungesën e tij gjatë dy viteve. Në një prej këtyre kujtimeve ajo përfytyron shkrimtarin kur të mësonte lajmin e ikjes

Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)
  • 2019-02-26

Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)

Sadije Agolli, bashkëshortja e poetit të njohur Dritëro Agolli është shuar në moshën 76 vjeçare. Gruaja e njohur për përkushtimin ndaj të shoqit, dhe në botimet shqiptare mbylli sytë përgjithmonë në Spitalin e Neurologjisë, ku qëndronte e shtruar prej një jave. E lindur në qyteti