Rezultate te kerkimit per termin: +Agon +Xhaka

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] agon / docs[0] 867 / hits[0] 1285 / keyword[1] xhaka / docs[1] 2117 / hits[1] 4409 /
No Pic available
  • 2016-05-03

Formacioni i frikshëm i Kosovës

Faqja e famshme sportive Goal.com për Itali, tani pas pranimit të Kosovës në UEFA, ka publikuar një formacion të mundshëm të përfaqësueses së Kosovës. Goal.com në këtë formacion ka vendosur portierin Samir Ujkani, mbrojtësit Lorik Cana, Necip Uysal, Taulant Xhakën. Në mesfushë j

Ja 7 shqiptarët që do të jenë pjesë e Ligës së Kampionëve
  • 2015-08-27

Ja 7 shqiptarët që do të jenë pjesë e Ligës së Kampionëve

Edhe këtë edicion të Ligës së Kampionëve, shqiptarët do të kenë një numër të madh të lojtarëve në kompeticionin më të madh evropian. Janë plotë 7 lojtarë shqiptarë, që më skuadrat e tyr

Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina
  • 2015-08-21

Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina

Skuadra më e madhe e futbollit në Kosovë, Fc Prishtina, ka zbuluar listën e lojtarëve për sezonin e ri që nisë nesër. Skuadra nga kryeqyteti në xhiron e parë, do të jetë nikoqir i kampionëve të Feronikelit. Ajo që vë

Dëshmitari: Oliveri Ivanoviq ishte shefi i “rojeve të urës”
  • 2015-06-15

Dëshmitari: Oliveri Ivanoviq ishte shefi i “rojeve të urës”

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës në veri të këtij qyteti, ka vazhduar sot gjykimi kundër liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq dhe katër serbëve të tjerë të akuzuar për krime lufte ndaj popullatës shqiptare gjat&eum

10 : 0 për Serbinë? Cana se ka problem, ka një dëshirë më të madhe (Video)
  • 2015-04-23

10 : 0 për Serbinë? Cana se ka problem, ka një dëshirë më të madhe (Video)

Lorik Cana e do me çdo kusht kualifikimin për në Europianin "France 2016". I pyetur gjatë emisionit "Kontrata" në Agon Channel, nëse do të donte fitore me Serbinë apo kualifikim në "Euro 2016", kapiteni i Kombëtares &e

Reali mbreteron edhe  ne Angli humbet Juve
  • 2014-10-24

Reali mbreteron edhe ne Angli humbet Juve

e Enjte 23 Tetor 20141317 pm Reali i Madridit fiton edhe ndaj Liverpulit teksa nje gol i Pajtim Kasamit ka mjaftuar Olimpiakosit qe te munde JuventusinbrIshte nata e 8220mbrete- roreve8221 Reali i Karlo Ancelotit fitoi lehtesisht ndaj Liverpulit ne fushen e ketij te fundit fale

No Pic available
  • 2014-10-17

Arjan Çani: Xhaka provokoi me flamurin, u soll si Adem Jashari

TIRANE- Ndërkohë që gjithë shqiptarë kanë mbështetur Kuqezinjtë shqiptare në fushën e stadiumit “Partizani” dhe veprimin e tyre në mbrojtje të flamurit në Beograd, Arjan Çani ka një tjetër argument. Teksa ishte i ftuar në ‘Agon Channel’, Çani ka dhënë