Rezultate te kerkimit per termin: +Agrobiznesin

Meta: total 131 / total_found 131 / time 0.000 / keyword[0] agrobiznesin / docs[0] 131 / hits[0] 148 /
No Pic available
  • 2019-02-08

Margariti nga Voskopoja: Trashëgimia jo vetëm histori, por edhe zhvillim

“Të krijojmë një model zhvillimi që ti rezistojë kohës”- u shpreh Ministrja e Kulturës Elva Margariti nga Voskopoja në dëgjesën e parë publike me banorë, pronarë bujtinash dhe operatorë turistikë. Ministrja e Kulturës theksoi se qeveria përmes programit 100+ fshatra ka

Ulja e tatimfitimit, Rama  biznesmenit: Rriti rrogat e punëtorëve!
  • 2019-01-04

Ulja e tatimfitimit, Rama biznesmenit: Rriti rrogat e punëtorëve!

Paketa e re fiskale, që ka hyrë në fuqi nga 1 janari i këtij viti, parashikon uljen e tatimfitimit nga 15% në 5% për bizneset me xhiro vjetore nga 8 deri në 14 milionë lekë. I shoqëruar nga ministri i Financave, Ahmetaj, kreu i Qeverisë vizitoi një nga sipërmarrjet që përfitojnë nga

Rama: 94 milionë euro fonde për bujqësinë, më 30 nëntor nisin aplikimet
  • 2018-11-09

Rama: 94 milionë euro fonde për bujqësinë, më 30 nëntor nisin aplikimet

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook bën të ditur se më datën 30 nëntor 2018, fillojnë aplikimet për mbështetjen më të madhe financiare në bujqësi, agropërpunim dhe zhvillim rural. Mirëmëngjes dhe me këtë ftesë për të përfituar nga programet mbështetë

Do ti marr frymën planetit, Trump-i i Brazilit do shkatërrojë Amazonën
  • 2018-10-31

Do ti marr frymën planetit, Trump-i i Brazilit do shkatërrojë Amazonën

Jair Bolsonaro, kandidati presidencial i ekstremit të djathtë në Brazil, i cilësuar shpesh si Trump i Tropikut, arriti të fitojë zgjedhjet e zhvilluara të dielën duke marrë kështu në dorë frerët e vendit. “Brazilianët janë të lodhur nga korrupsioni, nga dhuna në rritje, nga nj

Veliaj: Ambicia jonë, zhvillimi i agroturizmit dhe fuqizimi i zonave periferike
  • 2018-04-10

Veliaj: Ambicia jonë, zhvillimi i agroturizmit dhe fuqizimi i zonave periferike

Në takimin me homologun e tij të Bolonjës, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se zhvillimi i agroturizmit dhe fuqizimi i zonave periferike është ambicia e institucionit të drejton. Veliaj tha se eksperienca që ka Bolonja në këtë fushë, do të shërbejë në realizimin e ambicies s

No Pic available
  • 2017-06-07

Basha i përgjigjet Ramës për dollinë me peshkatarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj nga Lushnja dollisë që ngriti Edi Rama për të gjatë një dreke me peshkatarët në Vlorë. Basha: Sot ngriti dolli në një drekë me peshkatarët për mua. Mos ngri dolli për mua Edi Rama. Nuk është koha për të ngritur dolli. Nuk ka a

ProCredit Bank Shqipëri i bashkohet Programit të Mbështetjes së Agrobiznesit në vend
  • 2016-07-28

ProCredit Bank Shqipëri i bashkohet Programit të Mbështetjes së Agrobiznesit në vend

ProCredit Bank Shqipëri është institucioni i parë financiar pjesëmarrës në Programin për Mbështetjen e Agrobiznesit në Shqipëri. Kjo skemë është një produkt inovativ që do t'i mundësojë bankës ProCredit të rrisë huadhënien në këtë sektor duke mbështetur financimin e agrobi