Rezultate te kerkimit per termin: +Agrokultur

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.498Z

OKB: Çmimet e ushqimit do të rriten

Agjensitë e Kombeve të Bashkuara për ushqim deklaruan sot se çmimet e orizit, miellit dhe ushqimeve të tjera themelore, pritet të mbeten jo të stabilizuar dhe do të rriten. Sipas një raporti të publikuar sot në Romë, kjo do të godas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.048Z

Hoxhaj: Partneriteti me Iowa, në shërbim të zhvillimit të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka pritur një delegacion nga Iowa i Shteteteve të Bashkuara të Amerikës, të prirë nga përfaqësuesi i delegacionit, Tom Rial. Hoxhaj ka falënderuar ata për mbështetjen e vazhdueshme që I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.658Z

Stuhia tropikale ne Tajvan

Stuhia tropikale në Tajvan ka shkaktuar përmbytje në pjesën më të madhe të vendit. Reshje të dendura kanë përkeqësuar më tej situatën duke shkaktuar dhe rrëshqitje dheu. Sipas institutit të metereologjisë moti do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.153Z

Politikanet franceze zgjedhin transparencen

Tashmë pasuritë e ministrave francezë mund të shihen nga të gjithë. Një risi absolute kjo për Parisin. Gjë që në shumë vende të tjera është një veprim normal prej kohësh. Madje ka pasur dhe nga ata ministra që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.728Z

Skandali i mishit ne Evrope

Ministrat e agrokulturës së Bashkimit Europian janë takuar në Bruksel për të diskutuar rreth skandalit të mishit të kalit që ka përfshirë Europën. Rasti më i fundit është regjistruar në Republikën Ceke ku ësht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.649Z

Kusari-Lila: Viti 2015 do të jetë vit i kthesës pozitive në Gjakovë

Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari- Lila ka pritur sot një delagcion të bizneseve Hinduse nga India nga fusha e agrokulturës, turizmit dhe industrisë së përgjithshme. Takimi është organizuar nga Oda Kosovare/Malajzijase e cila vepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.405Z

Breshëri shkakton dëme të mëdha në Komunën e Gjakovës

Breshëri i rrëmbyeshëm i cili ra gjatë dy ditëve të fundit në Komunën e Gjakovës ka shkaktuar dëme jashtëzakonisht të mëdha. Agron Bibaj fermer nga fshati Raqë shprehet mjaft i shqetësuar pas dëmeve që i janë s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama