Rezultate te kerkimit per termin: +Agron +Alia

Meta: total 132 / total_found 132 / time 0.000 / keyword[0] agron / docs[0] 10163 / hits[0] 16204 / keyword[1] alia / docs[1] 3005 / hits[1] 7769 /
No Pic available
  • 2019-02-05

Grushtat ndaj lojtarëve të Skënderbeut, disiplina e FSHF përkëdhel Kastriotin

Kampionët në fuqi të Superligës, Skënderbeu dështuan të merrnin një fitore ndaj Kastriotit që lundron në fundin e tabelës në ndeshjen e javës së shkuar që u luajt në Redi Maloku të Fushë Krujës. Por përveç rezultatit zhgënjyer korçarët morën si dhuratë nga tifozët kundërs

Pedagogët i vënë drynin Filologjikut, nisin grevën (Foto)
  • 2019-01-21

Pedagogët i vënë drynin Filologjikut, nisin grevën (Foto)

Ashtu siç kishin paralajmëruar, pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kanë nisur sot grevën. Vendimi i tyre është marrë për të mbështetur studentët dhe kauzën e tyre. Në protestë ndodhen dhe studentët, të cilët që prej fillimit të dhjetorit kanë bojkotuar mësi

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-04-29

Ja lista e kandidatëve e partisë Sfida për Shqipërinë

“Sfida për Shqipërinë” subjekti politik i themeluar nga Gjergji Bojaxhi dorëzoi sot në KQZ listën e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të dekretuara nga presidenti për tu mbajtur  më 18 qershor 2017. Bojaxhi thotë se për herë të parë, kandidatët e një partie

Si i shpëtoi bllokmenët Neritan Ceka: Devijoi rrugën e protestuesve duke ofruar si garanci të birin 2-vjeçar
  • 2017-02-22

Si i shpëtoi bllokmenët Neritan Ceka: Devijoi rrugën e protestuesve duke ofruar si garanci të birin 2-vjeçar

Skenari i Rumanisë me vrasjen e Çausheskut si version i mundshëm në 91 dhe roli i PD-së për të ndalur turmën e protestuasve e nisur drejt Bllokut për të ndëshkuar udhqëheqejn komuniste Nëse atë ditë turma e protestuesve do të vazhdonte rrugën e nisur, ndoshta historia e Shqipër

Blerim Çela: Si u akuzua Berisha nga Ramiz Alia për helmim të studentëve
  • 2017-02-15

Blerim Çela: Si u akuzua Berisha nga Ramiz Alia për helmim të studentëve

Blerim Çela, ish-themelues i PD-së dhe një prej figurave kryesore të së djathtës ndër vite rrëfen ditët e tensionuara që çuan në rrëzimin e shtatores së diktatorit Hoxha. Çela hedh dritë mbi qëndrimit që mbajti PD-ja ndaj grevës së urisë së studentëve 26 viteve më parë d