Rezultate te kerkimit per termin: +Agron +Domi

Meta: total 115 / total_found 115 / time 0.000 / keyword[0] agron / docs[0] 9726 / hits[0] 15382 / keyword[1] domi / docs[1] 1550 / hits[1] 3173 /
Anagnosti: Kineastët, njerëz që sakrifikojnë
  • 2016-11-04

Anagnosti: Kineastët, njerëz që sakrifikojnë

TIFF nderon regjisorin Dhimitër Anagnosti me kupën e nderit të Festivalit Regjisori Dhimitër Anagnosti është vlerësuar me kupën e nderit të edicionit të 14-të të Tirana International Film Festival, i cili hapi siparin më datë 3 nëntor, për të vijuar deri më 11 nëntor. Drejtori i k

Docu TIFF u jep zë kineastëve të censuruar në diktaturë
  • 2016-06-01

Docu TIFF u jep zë kineastëve të censuruar në diktaturë

Zërat e censuruar gjatë diktaturës dhe një Shqipëri e parë me sytë e të huajve do të zbulohet gjatë edicionit të dytë të Festivalit të Filmit Dokumentar Docu TIFF 2016. "Motive nga dita e diel" nga Dhimitër Anagnosti Nga data 1-8 qershor, në sallat e Muzeut Historik Kombëtar, Open

Stratobërdha i censuruar
  • 2016-06-01

Stratobërdha i censuruar

Kineasti i filmit të parë me metrazh të shkurtër, në vitin 1956, u dënua pas Konferencës së Tiranës dhe u dërgua në Berat Historia e kinematografisë shqiptare në gjininë e dokumentarit mund të shihet e projektuar edhe përmes një personazhi si Viktor Stratobërdha. Kjo kujtes

180 dokumentare ne Tirane
  • 2016-05-30

180 dokumentare ne Tirane

brbr80 filma te shkurter pershendetes dhe 100 dokumentare nga e gjithe bota mberrijne ne javen e pare te qershorit ne Tirane Docu Tiff e nis rrugetimin e tij artistik me 1 qershor dhe do te udhetoje artistikisht ne atriumin e Muzeut Historik Kombetar dhe ne Teatrin Metropol Drejtuesi artistik i ket

Qukapiku rus, vjen në DocuTIFF
  • 2016-05-28

Qukapiku rus, vjen në DocuTIFF

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar DocuTIFF rikthehet në edicionin e dytë nga datat 1-8 qershor/Emra të njohur të kinemasë do të jenë në Tiranë gjatë ditëve të këtij eventi Filmi i fundit i regjisorit Chad Gracia, fitues i çmimit të madh të jurisë në Sundance Film F

Asambleja e re: Mbetet jashtë grupi i Blushit
  • 2016-03-21

Asambleja e re: Mbetet jashtë grupi i Blushit

Në listën e fituesve bien në sy shumë zëvendësministra dhe drejtorë të lartë të administratës shtetërore. Votohet edhe Kokëdhima, i cili mandatin e deputetit e ka në Kushtetuese. Emrat e mbështetësve të Blushit që mbeten jashtë Asamblesë Socialiste Një ditë pas Kongresit, Part

Masakra në Elbasan/ Bie pista e hakmarrjes, ja për çfarë po hetohet
  • 2016-02-07

Masakra në Elbasan/ Bie pista e hakmarrjes, ja për çfarë po hetohet

Hetimet kanë përjashtuar pistën e hakmarrjes me Memat si shkak i masakrës së Elbasanit me 3 të vdekur e 8 të plagosur. Kjo është konfirmuar dje nga burimet e gazetës "Panorama". Lokali ku ndodhi masakra Sipas të dhënave, nga hetimet e kryera, kontrollet dhe verifikimet në lidhje me pis