Rezultate te kerkimit per termin: +Agron +Duka

Meta: total 905 / total_found 905 / time 0.001 / keyword[0] agron / docs[0] 10163 / hits[0] 16204 / keyword[1] duka / docs[1] 6003 / hits[1] 12261 /
Aleati i Bashës: Gati të hyjmë në zgjedhje nëse Rama ndryshon sistemin zgjedhor
  • 2019-03-29

Aleati i Bashës: Gati të hyjmë në zgjedhje nëse Rama ndryshon sistemin zgjedhor

Agron Duka bëri me dije në Open se është i gatshëm të shkojë në zgjedhje nëse kryeministri Edi Rama ndryshon sistemin zgjedhor. Sipas Dukës, sistemi aktual vjedh votën e lirë, por u shpreh skeptik në krijimin e një sistemi të ri në kaq pak kohë para zgjedhjeve. Nëse Rama bën refo

Duka: Djegia e mandateve nuk është e mirë, deputetët e rinj produkte OMGJ
  • 2019-03-29

Duka: Djegia e mandateve nuk është e mirë, deputetët e rinj produkte OMGJ

Kryetari i Partisë Agrare-Ambientaliste, Agron Duka deklaroi në Open se ai ua ka lënë në dorë deputetëve të vendosin nëse duan të hyjnë ose jo në parlament. Duka tha se është në një linjë me opozitën, por theksoi që ka vendosur të mos dalë në mitingje, pasi e shikonte veten jo

Kryemadhi dhe Basha të ndarë në protestë, ka nisur përçarja
  • 2019-03-28

Kryemadhi dhe Basha të ndarë në protestë, ka nisur përçarja

Gazetari Carlo Bollino deklaroi në Open në Top Channel se mes liderëve të opozitës së bashkuar mund të ketë nisur një përçarje. Bollino theksoi se gjatë protestës së sotme, është vënë re një ndarje, ku kryetarja e LSI-së ka qëndruar me grupin e saj dhe të njëjtën gjë ka bë

Djegia e mandateve/ Zv.ministri i Ramës: Shumica sishin dakord, urdhrin e dha
  • 2019-03-21

Djegia e mandateve/ Zv.ministri i Ramës: Shumica sishin dakord, urdhrin e dha

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i ftuar në emisionin “Arena” tha se shumica e deputetëve të opozitës, ashtu si kreu i PAA-së Agron Duka ishin kundër djegies së mandateve, por ata zbatuan urdhrin e ish-kryeministri Berisha. Shumica e deputetëve kanë qenë si puna jote, nuk k

Aleatët e Bashës dorëzojnë mandatin e deputetit
  • 2019-03-01

Aleatët e Bashës dorëzojnë mandatin e deputetit

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka dhe Nard Ndoka i PDK-së kanë firmosur sot dorëzimin e mandatit të deputetit, duke iu bashkuar kështu vendimit të shumicës së opozitarëve për të djegur mandatin. Nard Ndoka ndodhej në Bruksel dhe me të mbërritur, ashtu siç deklaroi, dor

Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend
  • 2019-02-28

Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend

Tashmë që KQZ ka nisur procesin e zëvendësimin e deputetëve të dorëhequr të opozitës, kanë nisur të qarkullojnë edhe emrat e parë të kandidatëve në listat shumëemërore të PD dhe LSI, që mund ta pranojnë mandatin dhe të bëhen pjesë e Parlamentit. Burime nga Selia Blu bëjnë

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein
  • 2019-02-28

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein

Pasi u njoftua për vakancat në Parlament, të krijuara pas vendimit ekstrem të opozitës për djegien e mandateve, KQZ nisi procedurën për zëvendësimin e tyre. KQZ ka nisur procedurat në zbatim të nenit 164 të Kodit Zgjedhor, sipas të cilët ky institucion duhet të kontaktojë kandidatë