Rezultate te kerkimit per termin: +Agron +Kadri +Koi

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] agron / docs[0] 10163 / hits[0] 16204 / keyword[1] kadri / docs[1] 4853 / hits[1] 8789 / keyword[2] koi / docs[2] 227 / hits[2] 300 /
No Pic available
  • 2010-02-10

Pëllumb Velo: Me vargjet e mia, kritikoj hipokrizinë dhe veset e këqija

Shkrimtari dhe fabulisti i njohur vlonjat rrëfen krijimtarinë letrare ndër vite   Është cilësuar si një prej fabulistëve më të njohur shqiptarë, i cili me krijimtarinë e tij ndër vite ka sjellë një fond të pasur në letërsinë shqipe. Shkrimtari dhe fabulisti i njohur vlonjat Pë