Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmedi

Meta: total 94 / total_found 94 / time 0.000 / keyword[0] ahmedi / docs[0] 94 / hits[0] 132 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Dëmtohet Cikalleshi, humbet Spanjën e Italinë
  • 2017-10-04

Dëmtohet Cikalleshi, humbet Spanjën e Italinë

Probleme për Christian Panuccin, Sokol Cikalleshi humbet dy ndeshjet e radhës me Shqipërinë, përballjen e 6 tetorit me Spanjën dhe atë të 3 ditëve më pas me Italinë. Vërtet i pafat sulmuesi kavajas që ishte rikthyer me Kombëtaren pikërisht  këto ditë pasi u la jashtë për shkak t

No Pic available
  • 2017-09-29

Rikthehet Xhaka, ja surprizat e Panuccit për Spanjën dhe Italinë

Taulant Xhaka rikthehet në kombëtare, ashtu si Sokol Cikalleshi. I pari ka munguar disa ndeshje në epokën De Biazi, ndërsa i dyti mbeti në shtëpi në debutimin e Christian Panuccit, sepse u vonua në ardhjen e tij në grumbullim. Janë plot 26 kuqezinj, ata që përbëjnë listën e trajnerit

Panuçi rikthen rebelët për ndeshjet me Spanjën e Italinë
  • 2017-09-29

Panuçi rikthen rebelët për ndeshjet me Spanjën e Italinë

Taulant Xhaka rikthehet në kombëtare, ashtu si Sokol Cikalleshi. I pari ka munguar disa ndeshje në epokën De Biazi, ndërsa i dyti mbeti në shtëpi në debutimin e Kristian Panuçit, sepse u vonua në ardhjen e tij në grumbullim. Janë plot 26 kuqezinj, ata që përbëjnë listën e trajnerit

Ronaldo nderon Realin. Fitojnë Siti e Napoli, ndalon Liverpuli
  • 2017-09-27

Ronaldo nderon Realin. Fitojnë Siti e Napoli, ndalon Liverpuli

Real Madrid ka fituar 2-1 në Dortmund kundër Borussia dhe ruan pikët e plota në Grupin H të Champions League, veprimtari ku ka fituar triumfuar në dy sezonet e fundit. Gareth Bale në fillim shënoi vetë dhe më pas ndërtoi golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo, teksa gjermanët ngushtuan d

No Pic available
  • 2017-09-27

Ronaldo mposht në Gjermani Dortmundin, Kane shënon tripletë

Cristiano Ronaldo është bërë edhe një herë tjetër protagonist për Realin e Madridit me dy gola të shënuar në transfertën e vështirë ndaj Dortmundit në Champions League. Në ndeshjen më të rëndësishme të së martës, Reali triumfoi ndaj Dortmundit me rezultatin 1-3. Goli i parë u

No Pic available
  • 2017-09-26

465 fëmijë janë zhvarrosur nga varret e luftës në Bosnjë

Instituti për Personazh e Zhdukur i Bosnjës tha se 456 fëmijë të moshës 17 vjeçare dhe më të mitur, të cilët u vranë gjatë luftës së viteve 1990 përfshirë edhe nëntë foshnja- janë zhvarrosur deri më tani nga varret masive. Një total prej 456 nga 25,500 njerëzish të zhvarros