Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmedin

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] ahmedin / docs[0] 31 / hits[0] 35 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

No Pic available
  • 2018-01-20

Panuçi i apasionuar pas talenteve, për Norvegjinë vjen Zhegrova

Cristian Panuçi po vijon punën për rinovimin e skuadrës kombëtare, në kuadër të përgatitjeve për eliminatoret e Euro 2020, ku pjesëmarrja është një objektiv i deklaruar. Kështu pasi ka afruar Hajdareviçin, Qakën, Ahmedin, Balliun dhe Memollën, italiani ka piketuar një tjetër tale

Guardiola tradhton Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto
  • 2017-12-07

Guardiola tradhton Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto

Nuk ka mrekulli për Napolin, që u tradhtua nga Manchester City i Guardiolës dhe u dorëzua edhe në sfidën e tij ndaj holandezëve të Feyenoordit, duke humbur 2-1. Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë nga Shakhtar Donetsku, me 2 gola të pësuar që në pjesën e parë, duke bërë që të

Festë në Stamboll, kualifikohet Besiktasi, Maribori ndal Spartakun e Moskës
  • 2017-11-21

Festë në Stamboll, kualifikohet Besiktasi, Maribori ndal Spartakun e Moskës

Dy barazime 1-1 në dy ndeshjet e para të raundit të 5-t të fazës së grupeve në Uefa Champions League. Në Stamboll festa ishte e gjitha për Besiktasin që falë barazimit 1-1 ndaj Portos jo vetëm që u kualifikua në fazën tjetër por siguroi edhe vendin e parë në grupin G. Të parët q

Një futbollist i Kombëtares U-21, objektivi i ri i Partizanit
  • 2016-06-26

Një futbollist i Kombëtares U-21, objektivi i ri i Partizanit

Partizani po kryen përgatitjet e fundit për përfaqësimin në Ligën e Europës, por paralelisht drejtuesit e klubit janë përfshirë edhe në merkato, e cila do të jetë më shumë për paraqitjen e ekipit në sezonin e ri futbollistik. Afrimi i lojtarëve të rinj, kryesisht i atyre që ka

Vizita në Prekaz, reagojnë ashpër serbët!
  • 2016-03-11

Vizita në Prekaz, reagojnë ashpër serbët!

Gazeta serbe Kurir e ka quajtur Adem Jasharin "terrorist famëkeq", kur ka shkruar për një vizitë që Ahmedin Dino Shkrijeli, sekretari i Përgjithshëm i Këshillit Kombëtar Boshnjak dhe njëri nga bashkëpunëtorët më të afërt të Sulejman Ugljaninit, deputetit serb nga Partia e Aksionit D

Obama fton nxënësin mysliman që t’ia dhurojë Shtëpisë së Bardhë orën që shpiku
  • 2015-09-16

Obama fton nxënësin mysliman që t’ia dhurojë Shtëpisë së Bardhë orën që shpiku

14 vjeçarit Ahmed Mohamed i cili u arrestua nën dyshimin se kishte ndërtuar bombë, e që në fakt kishte shpikur një orë, po i shkojnë ftesa për takime nga e gjithë bota. 14 vjeçarin mysliman, i cili vijon shkollën në Teksas, pa