Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmedit

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] ahmedit / docs[0] 26 / hits[0] 29 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Formacioni ndaj Spanjës / Veseli, Memolla dhe Latifi e nisin si titullarë
  • 2017-10-05

Formacioni ndaj Spanjës / Veseli, Memolla dhe Latifi e nisin si titullarë

Kombëtarja shqiptare ka marrë një goditje të madhe në prag të ndeshjeve të fundit kualifikuese të Kupës së Botës Rusi 2018 ndaj Spanjës dhe Italisë. Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka pësuar një dëmtim në seancën e djeshme stërvitore dhe, pas kryerjes së rezonancës në ditën e sotme,

Maribor, shkëlqen Valon Ahmedi
  • 2017-09-23

Maribor, shkëlqen Valon Ahmedi

Valon Ahmedi shkëlqen me një gol dhe një asist në javën e 10-të të kampionatit slloven. Mesfushori i kombëtares shqiptare i cili ishte një nga risitë e grumbullimit të fundit të kuqezinjve duke debutuar në sfidën ndaj Lihtenshtejnit, ishte përcaktues në fitoren e Mariborit në transf

Lista e Panuçit: Ja pse mora 3 lojtarë të rinj në kombëtare!
  • 2017-08-28

Lista e Panuçit: Ja pse mora 3 lojtarë të rinj në kombëtare!

Përfaqësuesja shqiptare e Futbollit nisi grumbullimin këtë të dielë në Hotel Tirana për dy ndeshjet eliminatore të botërorit Rusi 2018 me Lihtensteinin dhe Maqedoninë. I pari në vendgrumbullim u shfaqën trajneri Kristian Panuçi dhe sulmuesi Azdren Llullaku, ndërsa në orën 21:00 mbë

No Pic available
  • 2017-08-04

Shorti Champions League i buzëqesh Hasit dhe Agollit, Hysaj kundër Balotelit

Është hedhur shorti i play off të Champions League, që ka përcaktuar 10 çiftet nga ku do të jepen 10 biletat e fundit për të kompletuar fazën me grupe të veprimtarisë më të rëndësishme në rang klubesh në të gjithë Europën. Skuadrat që do të kualifikohen në sfidën e dyfishtë

Një futbollist i Kombëtares U-21, objektivi i ri i Partizanit
  • 2016-06-26

Një futbollist i Kombëtares U-21, objektivi i ri i Partizanit

Partizani po kryen përgatitjet e fundit për përfaqësimin në Ligën e Europës, por paralelisht drejtuesit e klubit janë përfshirë edhe në merkato, e cila do të jetë më shumë për paraqitjen e ekipit në sezonin e ri futbollistik. Afrimi i lojtarëve të rinj, kryesisht i atyre që ka

Makabriteti i IS-it, si përzgjidheshin fëmijët?
  • 2015-12-18

Makabriteti i IS-it, si përzgjidheshin fëmijët?

Rrëfimi – Xhihadistët kontrollonin se cilët fëmijë kishin qime në sqetulla. Arsyeja ishte sa e çuditshme, aq edhe makabre: fëmijët, adoleshentët ose të rinjtë me qime, vlerësoheshin si “të vjetër” tashmë për t’u indoktrinuar dhe vriteshin Kanë qenë