Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmet +Zogu

Total: 1235
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.692Z

Kush ishte Ahmet Zogu

18-11-2012 / Gazeta 55 Naltmadhnia e Tij Zog I, Mbret i Shqiptarëve, lindi më 8 Tetor 1898, në Burgajet - Mat, në një kështjellë të ndërtuar rreth shekullit të XV. Mbreti Zog ndërroi jetë në spitalin “Foch” të Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.485Z

FOTO e rrallë: Kur Ahmet Zogu ishte shtangist

Princ Leka i dytë ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku tregon gjyshin e tij duke u stërvitur. Ahmet Zogu shihet me një shtangë në dorë në afërsi të detit duke bërë stërvitje. Leka komenton foton duke thënë se gjyshi i tij pëlqente shumë të stërvitje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.545Z

Ahmet Zogu "kthehet" në vendlindje

Ahmet Zogu është kthyer dje në Mat, në vendlindjen e tij. Debatet për vendin ku do të ngrihej shtatorja e Mbretit në qytetin e Burrelit, kanë vazhduar për më tepër se një vit. Fillimisht këshilli bashkiak mori vendimin që ajo të vihej në vend të bustit të Heroit tonë Kombëtar, Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.047Z

"Ahmet Zogu, themeluesi i Shqiperise moderne"

Mbreti Zogu i Pare eshte themeluesi i shtetit modern te shqiptareve. Ky ishte vleresimi qe shfaqi per mbretin, kryeministri Berisha dje, gjate ceremonise se organizuar per vendosjen e shtatores se tij, ne sheshin kryesor te qytetit te Burrelit. Kryeministri, vleresoi se shteti modern shqiptar nisi k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.595Z

Fevziu Ahmet Zogu ka patur disa histori dashurie

0 brbr brbrAhmet Zogu mbetet nje nder figurat me te debatuara te Shqiperise dhe shqiptari mbi te cilin jane shkruar me shume libra Por asnjehere nuk i ishte bere nje profil i jetes se tij Gazetari Blendi Fevziu rrefen per here te pare me librin e tij te ri Ahmet Zogu Presidenti qe u be mbret pjese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.479Z

Kulti i individit tek Ahmet Zogu President!

Nga Armand PLAKA Edhe pse ka ulje-ngritjet, ngjyrimet apo karakteristikat e veta, më duket përpjekje e kotë të trajtosh temën kulti i individit tek Enver Hoxha, pasi nuk do përbënte ndonjë risi e as do ishte e vështirë të gjeje dëshmi e vepra që e mbulojnë këtë pretendim përgjatë g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.043Z

Berisha: Ahmet Zogu, arkitekti i shtetit modern

Kryeministri Sali Berisha përuroi sot në qendër të qytetit të Burrelit, shtatoren e Mbretit Zogu i Parë. Në fjalën e tij Kryeministri Berisha e vlerësoi Ahmet Zogun si "burrin më të madh të kombit, arkitektin dhe themeluesin e shtetit modern të shqiptarëve". Kryeministri Berisha u shpr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama