Rezultate te kerkimit per termin: +Ahtisaari

Meta: total 1000 / total_found 1366 / time 0.000 / keyword[0] ahtisaari / docs[0] 1366 / hits[0] 2307 /
VRASJA E IVANOVIÇ, PASOJAT NË KOSOVË DHE DIALOGU ME SERBINË
  • 2018-01-17

VRASJA E IVANOVIÇ, PASOJAT NË KOSOVË DHE DIALOGU ME SERBINË

Nga Mentor NAZARKO Ballkani është një vend ku mund të ndërtohen lehtë shumë paralele historike edhe për luftëra botërore, është i pajisur me shumë fantazi, kështu që çdo lloj skenari është i mundur. Ajo çka mund të them duke interpretuar shenjat e dukshme dhe të padukshme të l

No Pic available
  • 2017-06-16

Kushtetuta po e bllokon shtetin

Në mungesë të konsensuseve politike, Kushtetuta ishte lënë fajtore për dështimin e reformave, ajo ishte lënë fajtore edhe për mosthemelimin e Ushtrisë së Kosovës e po ashtu, kjo Kushtetutë po shihet e paqartë edhe kur është në pyetje formimi i Qeverisë pas zgjedhjeve. Ekspertët e

No Pic available
  • 2017-03-14

Meta me kryediplomatin finlandez: Kuvendi i përkushtuar për dialog politik

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Finlandë, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u prit sot në Helsinki nga kryediplomati finlandez, Timo Soini, me të cilin vlerësuan marrëdhëniet shumë të mira politike mes dy vendeve. Duke nënvizuar thellimin e bashkëpunimit të mëtejshëm, Meta shp

Finlandë, Meta i dorëzon Dekoratën e Flamurit Kombëtar Martti Ahtisaarit
  • 2017-03-14

Finlandë, Meta i dorëzon Dekoratën e Flamurit Kombëtar Martti Ahtisaarit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, u takua në Helsinki me ish-Presidentin e Finlandës, Martti Ahtisaari, i cili ka fituar çmimin Nobel për paqen dhe është themelues i Nismës për Menaxhimin e Krizave (CMI). Meta i dorëzoi Ahtisaari-t Dekoratën e Flamurit Kombëtar të akorduar nga Presidenti i

Rusja Sputnik: Në Maqedoni po krijohet shteti i tretë shqiptar në Ballkan. Shqiptarët nën drejtimin Ramës janë fuqizuar dhe tani janë kërcënim serioz
  • 2017-03-13

Rusja Sputnik: Në Maqedoni po krijohet shteti i tretë shqiptar në Ballkan. Shqiptarët nën drejtimin Ramës janë fuqizuar dhe tani janë kërcënim serioz

Në një shkrim të Brankica Ristiç, në edicionin e Sputnik në serbisht, theksohet se Edi Rama qëndron pas kundërshtimit të Hashim Thaçit ndaj NATO-s për çështjen e ushtrisë dhe se po destabilizon Ballkanin nëpërmjet Maqedonisë. Sipas Sputnik, replikat ndërmjet SHBA dhe Hashim Tha

No Pic available
  • 2017-03-13

Deputetët inkurajojnë qeverinë të shpejtojë me projektligjin për FSK

Deputetë nga radhët e partive politike që përfaqësohen në Kuvendin e Kosovës, inkurajojnë qeverinë që të përshpejtojë me procedimin e projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në forcë me mision ushtarak. Përfaqësuesit e partive politike nga radhët e Lid

No Pic available
  • 2017-03-11

Kë po e kërcënon Thaçi me dorëheqje?

Një deklaratë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për dorëheqje në rast të mosvotimit të Ushtrisë së Kosovës, është parë nga njohës të rrethanave politike, si një lloj presioni ndaj ligjvënësve në vend dhe mbi të gjitha ndaj faktorit ndërkombëtar që e ka kundërshtuar i