Rezultate te kerkimit per termin: +Ajaksi

Meta: total 434 / total_found 434 / time 0.000 / keyword[0] ajaksi / docs[0] 434 / hits[0] 636 /
Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)
  • 2019-04-11

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në Johan Cruiff Arena të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-mi

Incidenti, Perez dhe Ramos përplasen në dhomat e zhveshjes
  • 2019-03-08

Incidenti, Perez dhe Ramos përplasen në dhomat e zhveshjes

Përshkallëzohet situata te Reali i Madridit. Sikur të mos mjaftonte eliminimi i turpshëm i kampionëve në fuqi nga Ajaksi i Amsterdamit në Champions League, për më tepër brenda në Santiago Bernabeu, së fundi doli në dritë edhe një grindje ndërmjet presidentit të klubit Florentino Pe

Ajaksi kualifikohet, Plzen-i bën surprizën në Moskë
  • 2018-11-27

Ajaksi kualifikohet, Plzen-i bën surprizën në Moskë

Ajax ka siguruar kualifikimin për në fazën e nokautit pas fitores 2-0 ndaj AEK Athens. Holandezët treguan superioritetin e tyre në kryeqytetin grek dhe tani mund të fërkojnë duart për shortin e fazës së nokautit. Pas një situate të tensionuar në shkallët e stadiumit, ku tifozët grek

De Jong, City fiton një tjetër derbi me United
  • 2018-11-12

De Jong, City fiton një tjetër derbi me United

Manchester City parakalon United në garën për të siguruar shërbimet e futbollistit të Ajaxit të Amsterdamit, Frenkie de Jong. Sipas mediave angleze, kryesuesit e Premier League-s, edhe pse janë nën hetim për thyerje të rregullave të Fair Play-t Financiar, nuk kanë ndërmend të tërhiqe

Ajaksi e nis me fitore, barazim me gola në Ukrainë
  • 2018-09-19

Ajaksi e nis me fitore, barazim me gola në Ukrainë

Ajaksi e ka nisur me fitore fushatën e fazës me grupe në Champions League. Ajax, katër herë kampion i Europës, mposhti 3-0 AEK-un e Athinës, në Amsterdam. Gjithçka ndodhi në pjesën e dytë, kur që në minutën e parë të këtij fraksioni Nicolas Tagliafico shënoi për vendasit. Sa për

Ibra për Raiolan: Po më shtrydh qindarkën e fundit!
  • 2018-08-06

Ibra për Raiolan: Po më shtrydh qindarkën e fundit!

Zlatan Ibrahimovic përbën lajm edhe atëherë kur nuk ka lajm. Sulmuesi suedez, aktualisht pjesë e Los Angeles Galaxy në MLS, ka postuar në Instagram një foto ku shfaqet i shtrirë në palestër dhe mbi të qëndron Mino Raiola. Komenti i 36-vjeçarit, lidhur me foton është vërtet ngacmues.

Reali synon finalen e 3 radhazi, Bayerni përmbysjen e madhe
  • 2018-05-01

Reali synon finalen e 3 radhazi, Bayerni përmbysjen e madhe

Vetëm gjashtë ditë pas takimit të parë Reali i Madridit dhe Bayerni i Mynihut do të përballen në Stadiumin Santiago Bernabeu për aktin e dytë të fazës gjysmëfinale në Champions League. Dy ekipet përplasen për herë të 26 dhe kampionët në fuqi janë shumë pranë finales së tretë