Rezultate te kerkimit per termin: +Ajax

Total: 634
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.196Z

Ajax përforcon sulmin

Ajax është duke menduar ta përforcojë fazën ofanzive me dy sulmues. Ekipi holandez pritet ta transferojë egjiptianin Mido dhe sulmuesin e AZ Alkmaar, Mounir El Hamdaoui. E përditshmja holandeze, De Telegraaf raporton se Mido do t’i bashkohet Ajaxit si lojtar i lirë, pas eksperiencës që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.040Z

Vampiri uruguajan i Ajax

Sulmuesi i Ajax Luis Suarez ka kafshuar nje lojtar kundershtar gjate ndeshjes Ajax-Psv. Kamerat kane filmuar sulmuesin duke kafshuar ne qafe lojtarin e PSV Eindhoven Otman Bakkal gjate ndeshjes qe u luajt te shtunen e kaluar.Arbitri nuk e pa kete incident dhe Suarez nuk u ndeshkua por Fed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.301Z

Suarez nuk largohet nga Ajax

Sulmuesi i Ajax, Luis Suarez, është bërë objektiv i skuadrave të mëdha evropiane. Mirëpo, uruguaiani i ka thënë televizionit holandez AT5 se dëshiron të mbetet aty ku është, së paku edhe sezonin e ardhshëm. “Më pëlqen Ajax. Jam këtu për të qëndruar”, tha Suarez, i cili ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.461Z

Ajax blen Theo Janssen

Ajax ka njoftuar blerjen e Theo Janssen, mesfushorit hollandez që do të firmosë me klubin e Amsterdamit deri në vitin 2013. Kampionët e rinj të Hollandës i kanë paguar 3.2 milionë euro klubit të Twente për transferimin e 29-vje&cced

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.730Z

Cruyff kthehet në Ajax si këshilltar

Nga Express më 11 shkurt 2011 në ora 19:27 Johan Cruyff është kthyer te ish klubi i tij Ajax, në përpjekje të ndihmojë rikthimin e shkëlqimit të dikurshëm në Amstderam Arena. Ajax ka njoftuar se Cruyff ka pranuar të bëhet këshilltar i klubit në çështje teknike. Kështu Cruyff

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.715Z

Mark Overmars drejtori teknik i Ajax

Ajax i Amsterdamit ka emëruar ish-futbollistin Mark Overmars si drejtorin teknik të skuadrës. Ish-lojtari i Ajax, Arsenal dhe Barcelona do të jetë përgjegjës i blerjeve, shitjeve, vëzhgimit të talenteve dhe funksionimit të mirë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.302Z

Luis Suarez: Nuk largohem nga Ajax

www.albania-sport.com - Sulmuesi uruguaian i Ajax, Luis Suarez, është një nga lojtarët më të dëshiruar të klubeve të mëdha europiane. Për televizionin e njohur holandez AT5, futbollisti shprehu dëshirën se ai synon të qendrojë në grupin e “harkëtarëve”: “Më pëlqen Ajax. Do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama