Rezultate te kerkimit per termin: +Ajaxi

Total: 133
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.921Z

Eredivisie Ajaxi fiton PSV kryeson

Ajaxi tregoi dhembet ne klasiken e futbollit holandez duke mposhtur per te 4-ten here rresht ne Eredivisie Feynoordin e duke i zhytur keta te fundit ne nje krize te thellebr br Nje gol i mbrojtesit te djathte Van Rhijn 4 minuta nga fillimi percaktoi fatin e kesaj sfide qe u mbyll me rezultatin 0-1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.218Z

Rashica pëlqehet nga Ajaxi, e do trajneri Bosz

Ajaxi i Amsterdamit vazhdon të shfaqë interes për Milot Rashicën. Me shitjen e Arkadiuz Milik për rreth 30 milionë Euro te Napoli, harkëtarët kanë mjafutueshëm të ardhura për të bërë dy goditje në merkato. Fillimisht Ajaxi do të kërkojë të gjejë zëvendësuesin e bomberit polak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.877Z

E harroj Ajaxi portierin!

Një moment interesant është parë dje para finales së Kupës së Holandës mes Ajax dhe Az Alkmar. Para ndeshje skuadrat bënë fotot zyrtare të ndeshjes. Te Ajaxi vërehej mungesa e një lojtari, gjë të cilën se kishte vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.336Z

Cruyff: Ajaxi mund të bëhet sërish i madh

Legjenda holandeze Johan Cruyff beson se Ajaxi mund ta rikthejë pozitën e vet si një nga klubet më të mëdha në Evropë. Pas fitores ndaj kampionit të vitit të kaluar, Twente, Ajaxi u shpall kampion i Holandës për herë të parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.997Z

Ajaxi kërkon zëvendësim për Huntelaar

Drejtori sportiv i Ajaxit, Danny Blind, ka zbuluar se klubi është në kërkim të një sulmuesi, i cili sigurisht se do të ishte zëvendësim për Huntelaar. Interesimi më i madh për sulmuesin holandez të Ajaxit, Klaar Jan Huntelaar, vjen nga dy ekipet, Arsenali dhe Real Madridi.Për këtë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.962Z

Ajaxi kampion i Holandes feston titullin e 33-te ne histori

Ajaxi i Amsterdamit shpallet zyrtarisht kampion i Holandes pasi e siguroi titullin e 33-te ne histori nje jave perpara perfundimit te sezonit me barazimin 1-1 ne fushen e Heracles Harketareve i mjaftonte vetem nje pike per te festuar per te katertin vit radhazi nen drejtimin e Frank DeBoer i cili po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.429Z

Ajaxi, pas Ajdareviçit

Pas PSV Eindhovenit, Astrit Ajdareviçi është bërë objektiv i skuadrës tjetër holandeze Ajax. 22 vjeçari e pranon se dëshiron të luajë në një ligë më të fortë evropiane, por shton se, derisa nuk ka diçka konkrete, do ta respektojë kontratën me Norrkopingun.Astrit Ajdarevic është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama