Rezultate te kerkimit per termin: +Ajazi

Meta: total 1000 / total_found 1948 / time 0.001 / keyword[0] ajazi / docs[0] 1948 / hits[0] 3583 /
Denoncimi/ Drejtori i Ramës te patentat, 70 milionë në muaj nga korrupsioni
  • 2019-04-07

Denoncimi/ Drejtori i Ramës te patentat, 70 milionë në muaj nga korrupsioni

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ka ndalur denoncimet në Facebook as në ditë të diel, teksa në shënjestrën e tij këtë herë është vënë, drejtori i ri i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Sipas Berishës një skemë e korrupsionit gjigand po aplikohet në Drejtorinë e

Në kërkim për masakrën në ish-Bllok, dorëzohet në polici (EMRI)
  • 2018-11-26

Në kërkim për masakrën në ish-Bllok, dorëzohet në polici (EMRI)

Një nga personat e pranishëm ku ndodhi masakra në ish-Bllok disa javë më parë, është vetëdorëzuar në polici. Bëhet fjalë për shetasin Ajaks Boshnjaku, i cili ishte shpallur në kërkim nga policia dhe roli i tij në ngjarjen ku u konfliktuan me armë zjarri dy grupe të rinj, nuk dihet

Kërkohej për masakrën në ish-Bllok, dorëzohet në polici (EMRI)
  • 2018-11-25

Kërkohej për masakrën në ish-Bllok, dorëzohet në polici (EMRI)

Një nga personat e pranishëm ku ndodhi masakra në ish-Bllok disa javë më parë, është vetëdorëzuar në polici. Bëhet fjalë për shetasin Ajaks Boshnjaku, i cili ishte shpallur në kërkim nga policia dhe roli i tij në ngjarjen ku u konfliktuan me armë zjarri dy grupe të rinj, nuk dihet

No Pic available
  • 2018-11-22

Amanet, filmi i Namik Ajazit nderohet nga Çmimet Kult

Filmi Amaneti i Namik Ajazit u vlerësua si filmi më i mirë shqiptar i viteve të fundit. Akademia e Çmimeve Kult e ka vlerësuar filmin me regji të Namik Ajazit me trofeun e më të mirit. Ndërsa vetë Ajazi ndodhet në Romë për xhirimet e një tjetër filmi (Portreti I pa mbaruar I Clara B

Vrasja në ish-Bllok, shpallet në kërkim një tjetër mik i Ervin Matës (EMRI)
  • 2018-11-01

Vrasja në ish-Bllok, shpallet në kërkim një tjetër mik i Ervin Matës (EMRI)

Një tjetër person është shpallur në kërkim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, pasi dyshohet se është implikuar në ngjarjen e 4 tetorit në ish-Bllok, ku mbeti i vdekur Fabiol Gaxha dhe u plagos biznesmeni Ervis Martinaj. Prokurorët e çështjes, Kreshnik Ajazi dhe Artan Lulo kanë shpall

Qëlloi në ajër me kallashnikov, banorët e Fushë Krujës njoftojnë policinë
  • 2018-11-01

Qëlloi në ajër me kallashnikov, banorët e Fushë Krujës njoftojnë policinë

Arrestohet në Fushë Krujë një i ri për armëmbajtje pa leje  falë bashkëpunimit me komunitetin shërbimet e policisë. Në pranga ka rënë shtetasi   Edison Ajazi, 22 vjeç, lindur dhe banues në Fushë Krujë. Arrestimi i tij u bë pasi u mor informacion se, në lagjen Magaze ka të sht

Ikona e filmit Remo Girone: Tirana ngjason me qytetet italiane
  • 2018-10-31

Ikona e filmit Remo Girone: Tirana ngjason me qytetet italiane

Si Tano Cariddi e njohim ne, Italia dhe çdo vend që ka ndjekur serialin Oktapod, aktorin Remo Girone, i cili ditët e fundit ndodhet në Shqipëri. Aktori po xhiron për filmin e ri të regjisorit Namik Ajazi dhe është në rolin e ambasadorit italian. Duke vlerësuar ndryshimet që ka pësuar kr